Reklama
Archiv - Zprávy

Honda Gold Wing pro rok 2018 je ostřejší, kompaktnější a lehčí

Honda Gold Wing byla od svého představení v podobě litrového „naháče“ v roce 1975 vždy tím nejlepším pro cestování v jedné stopě. Pro rok 2018 byl tento model kompletně přepracován.
Zdroj: Honda

Gold Wing se od svého vzniku vždy vydával svou vlastní cestou. Souběžně s tím, jak v průběhu desetiletí rostly jeho fyzické rozměry i zdvihový objem, si tento model získal dlouhodobou pověst bezkonkurenčního luxusu, kvality a komfortu.

V současné době se v reakci na demografickou situaci a vývoj na motocyklovém trhu rozhodl konstrukční tým odpovědný za budoucnost tohoto stroje k radikální změně filozofie a opustil směr, který se dal pro další modernizaci očekávat.

GL1800 Gold Wing pro modelový rok 2018 nabírá nový směr a přichází jako zcela nový stroj. Jeho základem zůstává plochý šestiválcový motor disponující značným točivým momentem a stále se jedná o vlajkovou loď značky Honda v segmentu cestovních motocyklů nabitou technikou, díky které mohou dva lidé cestovat v prvotřídním stylu. V závislosti na variantě se oproti předcházejícímu modelu hmotnost motocyklu snížila až o 48 kg. Přestože je menší, o mnoho lehčí a mnohem agilnější, stále zůstává ryzím „motocyklem pro jezdce“.

Monumentální plochý šestiválcový motor nyní disponuje 4 ventily na válec a je vybaven elektronicky řízenou škrticí klapkou, a také čtyřmi jízdními režimy - TOUR, SPORT, ECON a RAIN. Systém nastavitelné kontroly trakce zajišťuje trakci zadního kola, zatímco charakteristika odpružení a činnost kombinované brzdové soustavy se upravují v závislosti na zvoleném režimu. Asistent pro rozjezd do kopce a systém vypnutí motoru při zastavení usnadňují ovládání stroje a pomáhají snižovat spotřebu paliva.

Reklama

Nový podvozek je tvořen rámem z hliníkových profilů, zavěšení předního kola se dvěma příčnými rameny a jednostranným kyvným ramenem Pro-Arm. Tlumení a předpětí zadní pružiny se nastavují elektricky. Standardní výbava zahrnuje také elektricky ovládaný plexi štít, inteligentní klíč Smart Key a Apple CarPlay. Manuální převodovka je šestistupňová, zatímco nová dvouspojková převodovka disponuje sedmi rychlostními stupni. U ní jsou charakter ovládání spojek, rychlost řazení a hladiny otáček pro řazení/podřazování přizpůsobené pro jednotlivé jízdní režimy. Převodovka také disponuje funkcí pomalého popojíždění vpřed i vzad. Verze s manuální převodovkou využívá stejný systém zpátečky jako předchozí generace.

Nový Gold Wing bude nabízen jako základní model GL1800 Gold Wing a dále ve verzi „Tour“ vybavené vrchním kufrem, u níž bude v nabídce také verze s DCT převodovkou a airbagem.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV