Reklama
Archiv - Zprávy

Head-up displej zobrazí řidiči nejdůležitější informace

Nový Volkswagen Touareg má ve své výbavě Head-up displej, který promítá na čelní sklo nejdůležitější informace. Transparentní displej je dokonalým doplňkem digitálního panelu přístrojů.
Zdroj: Volkswagen

Interaktivní a digitální přístrojová deska „Innovision Cockpit“ nového modelu Touareg je považována za vzor přístrojové desky budoucnosti. Jejím ideálním doplňkem je také Head-up displej, který promítá aktuálně nejdůležitějších informace do přímého zorného pole řidiče. Data, jako je aktuální a nejvyšší povolená rychlost, nebo vizuální pokyny navigačního systému, jsou virtuálně promítány do prostoru před Touaregem – jakoby na vozovku. Díky tomu má řidič tyto informace neustále na očích. Po technické stránce je však zobrazení těchto údajů přenášeno soustavou zrcadel na čelní okno, které tak plní funkci transparentního displeje, tzv. „průhledového nebo Head-up displeje“. S šířkou 218 mm a výškou 88 mm se jedná o největší Head-up displej, nabízený ve vozech Volkswagen.

Řidič si může nastavit polohu (výšku) displeje a měnit spektrum zobrazovaných údajů. Kromě rychlosti jízdy se jedná o informace, jako jsou rozpoznané dopravní značky a pokyny navigačního systému. Navíc lze na čelní okno promítat výstražná upozornění, například překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdy. Další možností je zobrazování informací právě aktivních asistenčních systémů. Na přední okno jsou přitom promítány piktogramy/pokyny adaptivního tempomatu „ACC“, asistenta nočního vidění, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“ a asistenta pro změnu jízdního pruhu „Side Assist“. V neposlední řadě si může řidič nastavit jas a barevnost displeje. Jas se kromě toho automaticky mění v závislosti na množství světla v okolním prostředí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV