Reklama
Archiv - Zprávy

Ford Transit posvítí na práci

Nový Ford Transit usnadní práci za šera. Je totiž vybaven výkonným LED světlem, které osvětluje prostor za zádí vozu.
Zdroj: FORD

Světlo je namontováno nad zadními dveřmi a zapíná se spínačem umístěným na vnitřní straně dveří. Řemeslníci ho mohou využít nejen při nakládce a vykládce zboží, ale například i při práci s nářadím, musí-li pracovat venku po setmění. Světlo zhasne automaticky, jakmile se vůz rozjede, případně když napětí v autobaterii příliš poklesne. V zimě častěji pohotovostně vyjíždějí instalatéři či topenáři, protože kvůli mrazu praská potrubí. V tomto období je silná poptávka i po řadě dalších oborů.

Vedle světla je instalována zadní kamera, která přispívá k lepší orientaci řidiče při couvání. K dalším technologiím nového Transitu, které usnadňují život, patří širokoúhlá přední kamera, aktivní parkovací asistent (včetně pomoci při vyparkování) a rovněž systém, který při couvání z nepřehledného místa kolmo do silnice upozorní řidiče na vozidla blížící se ze strany.

Maličkost, která usnadní práci

Nové osvětlení prostoru za vozem je sice technicky vzato maličkost, ale usnadní práci mnoha lidem napříč celou Evropou. V Londýně činí rozdíl mezi nejkratším a nejdelším dnem v roce bezmála devět hodin. V Mnichově tento rozdíl obnáší necelých osm hodin a v Barceloně téměř šest.

Ford Transit dostane i mild-hybrid

Nový Transit má také vylepšené přepravní vlastnosti a zdokonalené motory. Jako první model v segmentu bude nový Transit k dispozici také s novým mild-hybridním (mHEV) vznětovým agregátem. Ten sníží spotřebu o další až tři procenta, ale v městském provozu s častým zastavováním může tato úspora dosahovat i osmi procent. Další novinkou je zabudovaný modem FordPass Connect, který provozovatelům pomůže zefektivnit využití vozů a optimalizovat provozní náklady. Nový Transit se v Evropě začne prodávat od poloviny roku 2019. Naváže na úspěchy dosavadního modelu, který pomohl udělat z Transitu nejprodávanější řadu své kategorie v Evropě i v Severní Americe.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV