Reklama
Archiv - Zprávy

Ford představuje nový obytný Transit Custom Nugget

Ford uvede na vybrané evropské trhy včetně českého praktický obytný vůz Transit Custom Nugget. Na vývoji se podílela specializovaná společnost Westfalia.
Zdroj: FORD

Nový obytný Ford se začne na vybraných evropských trzích prodávat během jarních měsíců. Vychází z užitkového modelu Ford Transit Custom. Přestavbu na obytný automobil vyvinula specializovaná společnost Westfalia, která již Nugget úspěšně nabízí v Německu.

Transit Custom Nugget nabízí přenocování až pro čtyři osoby

V Transitu Custom Nugget mohou přenocovat až čtyři osoby. Jedno pohodlné dvojlůžko se vyklápí z prostoru ve střeše a druhé se nachází v obytné části.  Model Nugget Plus s prodlouženým rozvorem nabízí ještě více prostoru a také zabudovanou toaletu s výklopným umyvadlem. Prodeje obytných vozů stále rostou. V roce 2017 se jich v Evropě poprvé prodalo více než sto tisíc. Transit Custom Nugget bude zpočátku k dostání v Belgii, Itálii, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Veřejnost si ho může poprvé prohlédnout na autosalonu v Bruselu.

Transit Custom Nugget  - komfort jako doma

Transit Custom Nugget nabízí výběr mezi nastavitelnou výklopnou střechou a pevnou zvýšenou střechou. Nugget Plus je o 367 mm delší než standardní model a zvýšená střecha se vyrábí sériově. Obytný prostor je rozdělen na tři zóny. Vzadu se nachází kuchyňka ve tvaru písmene L, uprostřed je obytná část s jídelním koutem, ložnice našla místo ve střeše. Podlaha se vzhledem imitujícím dřevo je praktická a snadno se čistí. Tepelný komfort zajišťuje nezávislé topení. Plynový vařič se dvěma hořáky a ocelový dřez v kuchyňce umožňují přípravu teplých pokrmů. K uchovávání zásob slouží chladnička s objemem 40 litrů a nechybějí ani nádrže na pitnou a užitkovou vodu, každá s kapacitou 42 l. V zadní části je pak k dispozici venkovní sprcha. Okolo sklopného stolku v obytné části se může usadit k jídlu a zábavě až pět osob – tři na lavici, dvě na otočných sedadlech řidiče a spolujezdce. Všechny varianty Transitu Custom Nugget mají zatmavená boční okna, výklopná okna ve druhé řadě a vyhřívané sklo zadního okna. Na přání lze dodat prémiový audiosystém nebo nosiče na kola a další sportovní vybavení.

Pohonné jednotky a komunikační systém

Transit Custom Nugget je poháněn vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue. Na výběr jsou varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 125 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je však k dispozici i šestistupňová samočinná skříň SelectShift. Ke snížení množství oxidů dusíku ve výfukových plynech přispívá sériově montovaný systém selektivní katalytické redukce.

V nabídce výbavy nechybí komunikační a zábavní systém SYNC 3 s 8“ dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním. Bezpečnost i komfort jízdy zvyšují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, jako jsou předkolizní asistent s detekcí chodců, adaptivní tempomat nebo širokoúhlá zadní kamera.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV