Reklama
Archiv - Zprávy

Ford představil nové navigační aplikace

Ford na veletrhu MWC v Barceloně oznámil integraci dvou rozšířených navigačních aplikací pro chytré telefony do palubních systémů svých vozů.
Zdroj: FORD

Do palubních systémů ve svých vozech zavede Ford další aplikace, které pomohou řidičům zejména větších užitkových automobilů dorazit do cíle včas a bez zbytečných komplikací způsobených nevhodnou volbou trasy.

Nové navigační služby rozšiřují rozsáhlou paletu aplikací, podporovaných platformou Ford SYNC 3. Slouží k vyhledání optimální trasy do cíle, a to i s přihlédnutím k typu vozidla.

Sygic Truck Navigation

Je první podporovaná navigační aplikace, přizpůsobená řidičům užitkových automobilů. Díky kompletním off-line 3D mapovým podkladům slouží i v odlehlých oblastech bez pokrytí datovým připojením. Umožňuje vyhnout se úzkým silnicím nebo mostům s malou podjezdnou výškou a bere v úvahu větší rozměry typické pro užitkové vozy, jako je třeba Transit s vysokou střechou a připojeným přívěsným vozidlem. Sygic Truck Navigation obsahuje také funkce pro obytné vozy a karavany včetně vyhledávání stanovišť vhodných ke kempování. Sygic Truck Navigation bude k dispozici od března 2019. Vyžaduje software SYNC 3 verze 2.3 nebo vyšší. V březnu bude aplikace Sygic Truck Navigation uvedena na platformě Android, verze pro iOS bude následovat nedlouho poté.

what3words

Dokáže rychle a přesně vyhledat požadované místo na základě pouhých tří slov. Tvůrci aplikace rozdělili celý svět do čtverců v délce tří metrů a pomocí speciálního algoritmu přidělili každému čtverci unikátní tříslovnou adresu. Díky integraci do SYNC 3 AppLink se nyní řidiči vozů Ford mohou nechat navigovat na předem přesně určené místo, jímž může být konkrétní vjezdová brána do průmyslového areálu nebo místo setkání cyklistů někde v přírodě. Stačí zadat tříslovnou adresu jako hlasový příkaz. what3words s textovým a hlasovým zadáváním je aktuálně k dispozici v následujících zemích: Velká Británie a Irsko (anglicky), Německo (německy), Španělsko (španělsky), Spojené státy americké (anglicky a španělsky). Další země a jazyky jsou v přípravě. Aplikace je k dispozici pro iOS i Android. Vyžaduje zabudovaný navigační systém a software SYNC 3 jakékoliv verze.

AppLink je protokol systému Ford SYNC 3, který umožňuje obsluhovat podporované mobilní aplikace prostřednictvím palubní dotykové obrazovky nebo systému hlasového ovládání.

V rámci naplňování strategie rozšíření konektivity do celého výrobního programu užitkových vozů nabízí Ford v nejnovějších modelech Transit a Ranger zabudovaný palubní modem FordPass Connect. Ten zprostředkuje posádce vozu připojení k internetu. Wi-Fi Hotspot s rychlostí datového připojení 4G LTE obslouží až 10 zařízení a má dosah 15 metrů od vozu. Palubní modem navíc umožní správcům vozových parků využívat telematické a datové služby Ford, jejichž spuštění je rovněž naplánováno na rok 2019, a dále tak zlepšit vytíženost svých vozů a snížit jejich provozní náklady.

Ford také oznámil, že do jeho vozů prodávaných v Evropě míří aplikace TIDAL, která se zaměřuje na streaming hudby v hi-fi kvalitě. Knihovna aplikace TIDAL obsahuje na 60 milionů skladeb v nejvyšší možné kvalitě, atraktivní podcasty, playlisty sestavené znalci i exkluzivní živé přenosy koncertů.

Ekosystém SYNC 3 AppLink již podporuje řadu dalších aplikací od populární Waze přes Cisco Webex až po Radioplayer.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV