Reklama
Archiv - Zprávy

Ford Edge ST – první SUV zrozené pod taktovkou Ford Performance

Nový Ford Edge ST nabízí sportovní vzhled, motor 2.7 EcoBoost o výkonu 250 kW, osmistupňovou samočinnou převodovku, sportovní režim a široký soubor asistenčních systémů.
Zdroj: FORD

Ford Edge ST má pod kapotou speciálně naladěný vidlicový šestiválec 2.7 EcoBoost, přeplňovaný dvěma turbodmychadly. V tomto provedení dosahuje nejvyššího výkonu 250 kW a točivého momentu 515 N.m. Motoru sekunduje osmistupňová samočinná převodovka a sportovní podvozek. Po aktivaci sportovního režimu se řidiči Fordu Edge ST dočkají ostřejší odezvy na sešlápnutí plynu, agresivnější strategie řazení a výraznějšího zvukového projevu.

Zvenku se nový Ford Edge ST odlišuje specifickou podobou předních i zadních partií včetně mřížky masky a dvou koncovek výfuku. Na přání jsou k dispozici speciální kola o průměru 21 palců. V interiéru lze nalézt přepracovanou středovou konzolu a nový otočný volič samočinné převodovky, který má menší prostorové nároky a ponechává volný přístup k přihrádce na bezdrátové dobíjení chytrých telefonů.

Nový Ford Edge se bude ve Spojených státech sériově dodávat se širokou paletou asistenčních technologií. Budou mezi nimi i systémy, které se u Fordu nebo v daném segmentu objevují vůbec poprvé. Jedná se například o brzdění po srážce - zmírňuje následky potenciální sekundární kolize automatickým brzděním po prvním nárazu; asistent vyhýbacího manévru - pomocí radaru pátrá po pomalu jedoucích nebo stojících vozidlech a v případě hrozící srážky pomůže řidiči provést vyhýbací manévr impulsem do řízení; adaptivní tempomat s funkcí Stop-and-Go a adaptivní vedení v pruhu - samočinně udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozu až do zastavení a zároveň pomáhá udržovat vůz uprostřed jízdního pruhu. K dalším prvkům výbavy patří také přední a zadní kamery se snímacím úhlem 180°, zdokonalený aktivní parkovací asistent nebo prémiový audiosystém B&O PLAY s 12 reproduktory.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV