Reklama
Archiv - Zprávy

Ford chystá inovovaný model Mondeo Hybrid, poprvé i ve verzi kombi

Ford v roce 2019 představí vylepšenou řadu modelů Mondeo Hybrid s úsporným benzin-elektrickým pohonem. Novinkou bude praktická a prostorná varianta Mondeo Hybrid kombi.
Zdroj: FORD

Nové Mondeo Hybrid kombi umožní těžit z předností hybridního pohonu i zákazníkům, kteří potřebují větší přepravní kapacitu. Použitá hnací soustava umožňuje v mnoha provozních scénářích jízdu na tichý a úsporný elektrický pohon, přitom však zachovává dojezd a svobodu tradičního spalovacího motoru. Kombi bylo vyvinuto výlučně pro evropské trhy.

Mondeo Hybrid se aktuálně nabízí se čtyřdveřovou karoserií, jejíž nízká linie střechy připomíná sportovní kupé, a v některých evropských zemích také jako luxusní Mondeo Hybrid Vignale. Hnací soustavu tvoří speciálně vyvinutý zážehový dvoulitrový motor, který pracuje v Atkinsonově cyklu, dále elektromotor, sloužící jako podpora spalovacího motoru - a generátor, který umožňuje rekuperační dobíjení kapalinou chlazené, recyklovatelné lithium-ion baterie o kapacitě 1,4 kWh, uložené za zadními sedadly. Rekuperací lze zachytit až 90 procent energie, která je při zpomalování či brzdění jinak ztracena. Mondeo Hybrid je schopné jízdy v čistě elektrickém režimu. Zejména při popojíždění v městském provozu nabízí tichý a hospodárný provoz. Celkový výkon hybridní soustavy činí 138 kW (187 k), kola jsou poháněna přes automatickou převodovku s plynule měnitelným převodem, kterou vyvinul přímo Ford. K úspornější jízdě řidičům pomáhají rovněž podpůrné systémy jako ukazatel Smartgauge, který usnadňuje sledování spotřeby paliva a elektrické energie; řízení s elektrickým posilovačem; dále elektrický pohon klimatizace, chladicí soustavy a podtlakových systémů, který výrazně snižuje zatížení motoru. V nabídce komfortních technologií nechybí systém Active City Stop, aktivní parkovací asistent, zadní bezpečnostní pásy s integrovanými airbagy, infotainment SYNC 3 nebo adaptivní LED světlomety.

Mondeo Hybrid je první hybridní model Fordu vyráběný v Evropě. Stejně jako Mondea se zážehovými a vznětovými motory vyjíždí k zákazníkům z montážního závodu ve španělské Valencii. Pro český trh bude Mondeo HEV nadále nabízeno výhradně ve verzi kombi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV