Reklama
Archiv - Zprávy

Filip Podmol zdolal na motorce Taxis

Filip Podmol jako první člověk přeskočil Taxisův příkop na motorce. Nad legendární dostihovou překážkou v Pardubicích předvedl několik salt vzad a další freestyle motokrosové triky.
Zdroj: Tomáš Karlík (BARTH)

Náročnost celé akce umocňoval vítr a technické problémy s odrazovou rampou. „Bylo to zajímavé, šílené a všechno dohromady. Z překážky jsem měl respekt. Jsem rád, že všechno vyšlo,“ prohlásil Filip Podmol, který se po skocích vyfotil s fanoušky. Společně s nimi podpořil svého staršího bratra Libora Podmola, který se zotavuje v mnichovské nemocnici se zlomenýma nohama.

Taxisův příkop je široký skoro šest metrů. Odrazová rampa se postavila po směru Velké pardubické, za příkop se nafoukl velký nafukovací dopad. Filip si vše nejprve otestoval skokem bez triku. Po dalších pokusech už předvedl salto vzad. Mírné komplikace způsobovalo počasí. „Foukalo jenom lehce, ale i tak to hraje roli. Motorku to trochu házelo ve vzduchu na bok. Když jí držíte nohama za řídítka a ruce máte do nebe, tak to není vůbec příjemné,“ popisoval Filip. Ten v přeskoku Taxisova příkopu nahradil bratra Libora, který měl původně přes překážku přeletět. Libor Podmol, mistr světa a několikanásobný medailista z X-Games, si před čtrnácti dny zlomil obě nohy při závodu mistrovství světa v Mnichově. Svého bratra při skoku v Pardubicích sledoval přes živý stream přímo z nemocnice.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV