Reklama
Archiv - Zprávy

Fernando Alonso testuje Toyotu Hilux v úpravě pro Dakar

Fernando Alonso, závodní jezdec týmu TOYOTA GAZOO Racing, dokončil v Jihoafrické republice dvoudenní testování za volantem vítězného dakarského speciálu Toyota Hilux.
Zdroj: Toyota

Fernando, jenž po boku stájových kolegů Sébastiena Buemiho a Kazukiho Nakadžimy aktuálně vede v bodování závodních jezdců světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC), strávil dva dny exkluzivním testováním na poušti Kalahari, kde se seznamoval se specifickými nároky rallyových závodů. Testování zorganizoval tým TOYOTA GAZOO Racing South Africa, aby si Fernando mohl poprvé vyzkoušet podmínky rallye. Role Fernandova učitele se při testování ujal někdejší dakarský vítěz Giniel de Villiers, pravidelný účastník rallye v barvách týmu TOYOTA GAZOO Racing South Africa. Toyotu Hilux, která letos v lednu v rukách Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela dakarskou rallye vyhrála, pohání pětilitrový vidlicový osmiválec s maximálním výkonem 385 koní a točivým momentem 620 Nm. Fernando vůz testoval na dvou pouštních okruzích o délce 8 a 17 km.

„Dakar jsem sledoval a díky týmu TOYOTA GAZOO Racing jsem dostal příležitost přijet sem do Jižní Afriky otestovat si vítězný dakarský Hilux. V posledních pár letech jsem testoval různé řady a různá vozidla, a tak to byla skvělá příležitost. Moc mne to bavilo; samozřejmě se to liší od toho, co jsem zvyklý pilotovat, ale bylo to velmi zajímavé. Postupně jsme zrychlovali, učil jsem se kolo za kolem. Nebylo snadné číst nerovnosti a odhadnout, jakou rychlost zvolit, ale moje jistota pomalu rostla. Z Hiluxu mám skvělý pocit; má dobrý záběr, je vyvážený, má velký výkon a pozoruhodné brzdy. Pocity při řízení tohoto vozu jsou neuvěřitelné,“ řekl po testování Fernando Alonso.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV