Reklama
Archiv - Zprávy

Fabia šla na „rozborku“ do posledního šroubku

Dlouhodobé testy bývají pro auta náročnou prověrkou. V poslední době jím prošla i Škoda Fabia Combi 1.2 TSI DSG, které po více než sto tisících ujetých kilometrů byla rozebrána do posledního šroubku.
Zdroj: Škoda Auto

Dlouhodobému testu Fabii podrobil německý časopis Auto Bild. Zelená Fabia Combi jezdila dva roky po celé Evropě. Střídali se v ní řidiči z redakce časopisu, redaktoři, fotografové i další, kteří jsou k přípravě tohoto motoristického titulu zapotřebí. Auto okusilo hodně dálnic, ale prohánělo se i v ulicích Hamburku, kde redakce Auto Bildu sídlí. Podle slov zástupců redakce byla Fabia pro jízdu po městě mezi řidiči velmi oblíbená. A oblibě se těšila i zelená barva na karoserii testovaného vozu. Za jeho volantem se za celou dobu testování vystřídalo přes 40 lidí. Na konci testu se Fabia vrátila do České republiky, konkrétně přímo do Mladé Boleslavi, kde byla vyrobena. Na tachometru měla přes 106 tisíc kilometrů. V Mladé Boleslavi se vozu ujal tým mechaniků, který začal auto rozebírat. Končí tak každý vůz, který projde v Auto Bildu dlouhodobým testem.

Nejdřív zmizela kapota, pak dveře, následovaly v poměrně rychlém sledu další a další díly. Každý odmontovaný díl pečlivě prohlíželi a měřili odborníci ze společnosti DEKRA. Zvídavě vůz a všechny díly i odkryté prostory monitoroval také redaktor Auto Bildu. Odstrojená karoserie a další součásti vozu pak ještě na bílém podkladu vytvořily aranžmá pro finální fotografii. Ta ukázala i ty nejmenší součástky, na které se soustředil zájem hodnotících expertů. Zelená Škoda Fabia Combi se po podrobném prozkoumání vrátí znovu do Německa. Všechny díly dostane odborná škola, jejíž žáci je složí zase do podoby hotového auta, které pak bude sloužit při výuce.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV