Reklama
Archiv - Zprávy

Elektrické autobusy pomáhají řešit udržitelný systém dopravy

Lipan, pstruh a orlovec říční jsou zpátky v okolí městečka Billsta, kde tři menší elektrárny vyrábějí místní obnovitelnou energii pro elektrické autobusy Scania používané v Östersundu.
Zdroj: Scania

Toto malé město ve středu Švédska, jež se nachází asi 560 kilometrů severně od hlavního města Stockholmu, rozvíjí udržitelný systém dopravy pro budoucnost. Tento projekt spojuje ekologickou, ekonomickou a společenskou udržitelnost.

Pro místní obyvatele je návrat těchto ryb do toku Billsta příjemnou třešničkou na dortu.V první řadě jsou však hrdí na to, že stojí v čele rozvoje udržitelných systémů dopravy pro budoucnost.Projekt elektrických autobusů v Östersundu ukazuje, že lze zkombinovat veřejnou dopravu s moderními ekologickými požadavky, účinnou obnovitelnou vodní energií a vysokými přírodními hodnotami.V rámci partnerství a spolupráce s různými zainteresovanými stranami bylo vyvinuto řešení, které je přínosem pro přírodu, výrobu energie i dopravu.

Elektrická linka číslo 6

Linka 6 v Östersundu je nová hlavní autobusová trasa, která měří 14 km a vede z Torvallypřes centrum do nově vybudované čtvrti Brittsbo. Tato trasa je provozována společností Nettbuss prostřednictvím elektrických autobusů společnosti Scania. Vzhledem k tomu, že linka 6 zahájila svou činnost v březnu 2018, tři elektrické autobusy už projely více než 120 000 kilometrů. Přes 300 000 cestujících se tiše přesunulo do svých pracovních míst a z nich, a to s nulovými emisemi.

"Na začátku roku 2019 jsme přidali další tři elektrické autobusy od společnosti Scania. V plánu máme otevřít další trasu, která povede na letiště v Östersundu," říká Anne Sörenssonová, projektová manažerka projektu elektrických autobusů v Östersundu. "Je to jen začátek něčeho většího. Chceme, aby doprava v našem města byla do roku 2030 zcela bez fosilních paliv," dodává Sörenssonová.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV