Reklama
Archiv - Zprávy

Edge je v současnosti nejvyspělejší SUV značky Ford

Ford Edge se představuje v modernizovaném provedení s novým bi-turbo motorem EcoBlue a inovativními asistenčními technologiemi.
Zdroj: FORD

Modernizovaný Ford Edge nabízí rozsáhlou paletu asistenčních technologií. Některé z nich mohou zabránit nehodě nebo zmírnit její následky. Evropskou premiéru mají v novém Fordu Edge například systémy brzdění po srážce, asistent vyhýbacího manévru, adaptivní tempomat s funkcí Stop-and-Go a adaptivní vedení v jízdním pruhu. K dalším asistenčním technologiím, které díky kamerám, radarům a ultrazvukovým senzorům usnadňují řidičům život, patří adaptivní světlomety, hlídání mrtvých úhlů, asistent dálkových světel, inteligentní omezovač rychlosti, upozornění na opuštění jízdního pruhu, předkolizní asistent s detekcí chodců a rozpoznávání dopravních značek. Zejména při popojíždění a manévrování ve městě přijde vhod také upozornění při couvání do vozovky, adaptivní řízení Ford, aktivní parkovací asistent, detekce překážek po stranách, či asistent vyparkování.

Ve Fordu Edge zároveň debutuje nová varianta vznětového motoru Ford
2.0 EcoBlue. Motor nabízí výkon 175 kW díky přeplňování dvěma turbodmychadly. Dodává se v kombinaci s novou osmistupňovou samočinnou převodovkou a s inteligentním pohonem všech kol. Vedle varianty bi-turbo bude Edge k dispozici rovněž ve variantě o výkonu 140 kW se šestistupňovou manuální převodovkou a inteligentním pohonem všech kol.

Nový Edge se na evropské půdě představil ve sportovně stylizované variantě
ST-Line s modifikovaným vzhledem předních i zadních partií, specifickým designem masky chladiče, aerodynamickými doplňky karoserie a 20“ koly z lehké slitiny.

Komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 je již ve standardním provedení kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Slouží k ovládání telefonu, audiosystému, navigace a klimatizace, buď hlasem, nebo prostřednictvím dotykové obrazovky o úhlopříčce 8“. Zákazníci se mohou rozhodnout také pro nový prémiový audiosystém B&O Play. Edge dále nabízí plně konfigurovatelný 3D digitální přístrojový štít, který umožňuje nastavit zobrazení rychloměru, otáčkoměru a provozních informací podle preferencí řidiče.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV