Reklama
Archiv - Zprávy

E-voluce u Jeepu

V letošním roce vyrazil Jeep směrem k nové a významné evoluci některých svých modelů. Přesto zůstává nadále věrný svým základním hodnotám, kterých se drží už téměř 80 let.
Zdroj: Jeep

Jeep byl vždy průkopníkem nových segmentů a technologií. Vše začalo již v roce 1941 s modelem Willys-Overland, prvním vozem s pohonem všech kol, a pokračovalo v roce 1946 modelem Willys Wagon, který jako první představil koncepci sportovně užitkového vozidla. S výkonem vozidel Jeep v terénu se souběžně vyvíjejí také komfort, ovladatelnost a konektivita. A v tomto roce přichází na řadu další evoluční krok. Tato e-voluce spočívá v uvedení nových plug-in hybridních modelů (PHEV). Hybridní technologie bude pohánět modely Renegade a Compass.  

Jeep Renegade a Compass PHEV

Nové plug-in hybridní modely jsou vybavené akumulátory, které je možné dobíjet z externí elektrické sítě. To vede k použití výkonnějších elektromotorů. Ty v ryze elektrickém režimu zvládnou přibližně 50 kilometrů dojezdu a nejvyšší rychlost 130 km/h. Elektromotor pracuje v součinnosti s novým zážehovým přeplňovaným motorem 1.3 turbo, což zvyšuje celkovou účinnost i výkon. U modelu Renegade se výkon pohybuje v rozmezí 190 až 240 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere přibližně 7 sekund. Podobnými výkonovými parametry se může pochlubit i první plug-in hybridní Compass. Hybridní pohon činí z této verze nejrychlejší Compass všech dob. Současné zapojení spalovacího motoru a elektromotoru je možné i u tohoto modelu, přičemž nejvyšší výkon dosahuje 240 k.  

Díky elektrifikaci se zlepšily i offroadové schopnosti, a to v důsledku většího točivého momentu dodávaného elektromotorem a schopností přesného rozjezdu v nejnáročnějším terénu. Díky nové technologii elektrického pohonu všech kol (eAWD) není pohon zadní nápravy zajišťovaný hnacím hřídelem, ale pomocí vlastního elektromotoru. Toto řešení úplného oddělení pohonu obou náprav dovoluje naprosto nezávislé řízení výkonu na předních a zadních kolech, které je účinnější než u mechanického systému. 

Hybridní modely Renegade a Compass využívají specifický panel s kontrolními ukazateli i obrazovku infotelematického systému, které byly upravené tak, aby uživateli poskytovaly potřebné informace související s hybridním pohonem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV