Reklama
Archiv - Zprávy

DS se chystá do pařížské Invalidovny

Značka DS se od 31. 1. do 2. 2. 2019 představí v Paříži na 34. ročníku výstavy Festival Automobile International věnované designu automobilů.
Zdroj: DS

Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout vůz DS X E-Tense, který ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035. V předpremiéře bude vystaveno i nové SUV DS 3 Crossback v Hi Tech stylu, které bude za několik měsíců k dispozici v exkluzivní síti DS.

Prestižní prostor Invalidovny poslouží rovněž k prezentaci vozu DS 7 Crossback. První DS druhé generace bude k dispozici i na vyzkoušení na krátké trati v centru Paříže. Pro milovníky adrenalinu a motorsportu je určen vůz DS E-Tense FE19, formule E stáje DS Techeetah.

DS X E-Tense – sen pro rok 2035

Vůz DS X E-Tense ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035. Týmy DS se při tvorbě tohoto dream caru inspirovali světem budoucího luxusu a opatřili ho technologiemi, které bude ještě třeba dovyvinout, ale kladli důraz i na krásu, lidský přístup, smyslové požitky a výjimečnost. Představovali si, jak by chtěli zákazníci žít a prožívat radost z jízdy ve voze DS v roce 2035. DS X E-Tense má elektrický pohon, který vyvinula DS Performance, divize věnující se v rámci značky DS automobilovému sportu. V interiéru je patrná inspirace francouzskými módními salony, a to například na proplétané kůži, která je dílem sedlářských mistrů DS, nebo na technice využívající peří, kterou vyvinula firma Maison Lemarié. Hodinářská firma BRM zase dodala virtuální hodiny a značka Focal audiovýbavu. Jde o duální automobil, pro který je typická asymetrie – na jedné straně je kokpit a na druhé luxusní kabina. Snoubí se v něm radost z řízení se silným motorem a francouzský životní styl při autonomním řízení. Kokpit se zleva otevírá dveřmi ve tvaru krovky, v nichž se proplétá karbon a kůže. Velké sedadlo ve tvaru pyramidy se přizpůsobuje tvaru těla řidiče. Na volantu byla použita kůže, dřevo a kov. Anilínová dvoubarevná kůže je v odstínech modrá Millenium a námořnická modř a její provedení podtrhuje perlové prošití. Velká pozornost byla věnována i pedálovému ústrojí. Všechny detaily přispívají k intenzivním pocitům řidiče v kokpitu. Na pravé straně vládne jiná atmosféra. Z řidiče se po nasednutí dveřmi ve tvaru motýlího křídla stává pasažér, který může být v autě sám, nebo s kamarádem. Asymetrie vozu přináší nové objemy pod průhlednou skleněnou kapslí. Pasažér se usadí do pohodlné schránky uprostřed velkého sedadla s masážní funkcí ve tvaru ptačího křídla s měkkým límcem v horní části. Zážitek ze samočinného řízení je mimořádný. K plynulosti linií v kokpitu přispívá absence obrazovek. Displeje nahrazují prosklené plochy. Díky skleněné podlaze je možné sledovat silnici pod vozem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV