Reklama
Archiv - Zprávy

DS 3 Crossback. Ve stylu hi-tech.

Nová technologická platforma otevírá pro DS 3 Crossback nové horizonty, a to jak z hlediska techniky, tak i stylu.
Zdroj: DS

DS 3 Crossback používá moderní pozoruhodné technologie - světlomety DS Matrix LED Vision, kliky dveří, které jsou schované v karosérii a automaticky se vysouvají v případě potřeby, nebo třeba i zcela zdigitalizované místo řidiče. Avantgardní pojetí doplňuje bohatá výbava a mnoho bezpečnostních prvků i podpůrných prvků řízení, příjemný komfort a špičková akustika.  Prémiové kompaktní SUV posouvá hranice i tím, že může být nabídnuto jak ve 100% „spalovací“, tak i 100% elektrické variantě

Zalícované kliky dveří

Kliky dveří tvořící jednu rovinu s plochou dveří přidávají vozu na elegantním a technologickém vzhledu. V předpremiéře se objevily na začátku léta v dream-caru DS X E-Tense, jde o exkluzivní technologii, která se u této úrovně výbavy běžně nepoužívá. Jejich princip je jednoduchý: kliky se objeví, jakmile je uživatelé potřebují, jinak se skryjí v karoserii. Díky inovativnímu systému hands-free přístupu a startování Proximity se navíc stačí k vozu přiblížit do vzdálenosti 1,5 metru a vůz se odemkne, všechny 4 kliky se automaticky vysunou a stačí jen otevřít dveře a nasednout. Při vzdálení se od vozu se kliky zasunou zpět a vůz se automaticky uzamkne.

Personalizace podle vkusu

Vše začíná u exteriéru vozu: 10 stylů kol, 10 odstínů karoserie včetně a 3 odstíny střechy vytváří základ personalizace. K dispozici je tedy obrovské množství kombinací dle osobního vkusu. Zlatým hřebem pak je 5 stylů interiéru, tzv. 5 Inspirací DS – DS Montmartre, DS Bastille, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opéra – a v limitované edici při uvedení vozu na trh také La Première. Tyto Inspirace výrazným způsobem charakterizují interiér a činí z něj útulný prostor. Zvenku doplňují Inspirace DS specifické detaily, jako je podpis na kapotě a prahové liště dveří nebo přední a zadní dekorativní prvky, které mohou být z lesklého, matného nebo třpytivě černého texturovaného kovu.

Typický charakter interiérů vozů DS se odráží i ve středové konzole. Do elegantní a luxusní středové konzoly, převzaté z modelu D 7 Crossback, je zabudovaná převodovka, klávesové ovladače toggles switches a ovladač elektrické brzdy. Dobrou ukázkou péče o detail je originální rastrový vzor DS, který je znakem značky. Najdeme ho jako jednotící prvek na řadě stylových prvků interiéru: na velkolepé středové přístrojové desce se senzorickými ovladači, středových a bočních výdechách ventilátorů.

DS 3 Crossback je první vůz odvážného stylu, který bude od druhé poloviny roku 2019 nabízen i jako 100% elektrický automobil s dojezdem 300 km (cyklus WLTP, norma 2019), což odpovídá 450 km (cyklus NEDC) a možností dobít baterii na 80 % během 30 minut. Vůz si zároveň zachovává i prostornost, neboť baterie bude důmyslně zabudovaná pod platformu. Elektrický pohon tvoří elektromotor o výkonu 100 kW, lithium-iontová baterie 50 kWh, systém rekuperace energie při zpomalení a při brzdění. Zabudované zařízení na dobíjení baterie je kompatibilní se všemi typy dobíjecích systémů na trhu (domácí zásuvka, Wallbox a superrychlé dobíjení až 100 kW).

DS 3 Crossback pro městskou džungli

DS 3 Crossback je z podstaty vůz do města, ale je určený i na delší cesty, proto je vybaven nejnovějším benzinovým motorem PureTech 155 k spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Nabídku benzinových motorů, které splňují nejnovější emisní normy Euro 6.3, doplňují dva další motory PureTech o výkonu 130 a 100 k. V nabídce budou i dva dieselové motory Euro 6.2 BlueHDi o výkonu 130 a 100 k.

Inovativní prvky a systémy

U DS 3 Crossback se poprvé objevuje nová generace světlometů full LED s technologií Matrix Beam (Glare Free high beam). Světlomety DS Matrix LED Vision dokážou automaticky upravit vyzařované světlo pro optimální osvětlení a řidič může mimo město jezdit s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků provozu.

Vůz nabídne také zcela nové podpůrné prvky řízení DS Drive Assist, které otevírají cestu k  autonomnímu řízení. DS 3 Crossback se díky radaru a kameře přizpůsobí podmínkám provozu: automaticky drží vůz přesně ve zvoleném jízdním pruhu a upravuje rychlost, aby dodržel bezpečnostní vzdálenost, a to v případě nutnosti až do úplného zastavení vozu. Řidič může kdykoliv řízení převzít. Systémem DS Park Pilot dokáže sám zaparkovat, řidič nemusí ovládat volant ani pedály.  Systém najde místo k zaparkování – odpovídající vnějším rozměrům vozu – stačí jen toto místo přejet rychlostí do 30 km/h. Řidič poté na dotykovém displeji označí, že chce zaparkovat, zda podélně, nebo svisle. A pak už mu stačí jediná věc: držet tlačítko Park a počkat, až se kouzlo spustí. Vůz je také možné odemknout a nastartovat jen pomocí chytrého telefonu, používání vozu lze delegovat na jiné osoby, aniž by jim člověk musel předávat klíč, to vše se díky funkcím DS Smart Access a aplikace MyDS stává realitou.  

Reklama

Bezpečnost především

DS 3 Crosaback nabízí špičkovou výbavu, jako je systém nouzového brzdění (Active Safety Brake), který dokáže rozeznat chodce a cyklisty, a to i v noci. V tomto segmentu jde o novinku. Vůz je vybaven radarem poslední generace umožňujícím rozšířit rozsah brzdění a v případě nouze může auto zabrzdit samo, a to ve dne i v noci. Již ve fázi návrhu vozu se myslelo na ochranu a bezpečnost, výsledkem je výška linie bočních oken, tloušťka dveří a zejména přítomnost 8 airbagů. Z hlediska aktivní bezpečnosti je k dispozici celá řada podpůrných prvků řízení: asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu a systém rozpoznávání dopravních značek s doporučenou rychlostí atd..

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV