Reklama
Archiv - Zprávy

Deset nečekaných rozdílů mezi Řeckem a Bulharskem

AUTOSALON o prázdninách monitoruje zajímavá místa Balkánského poloostrova, ale hlavně přináší zásadní informace, které se motoristům hodí pro jejich příští cesty. Dnes jsme připravili 10 zásadních rozdílů mezi Řeckem a Bulharskem
Zdroj: Autosalon

Řecko-Bulharsko 1:0

Bulharsko má asi 380 kilometrů pobřeží, Řecko je na tom 40x líp. Mořské vody omývají 15 000 kilometrů jeho území. Pravděpodobnost kvalitnějšího moře a opuštěné pláže bude ve stejném matematickém poměru.

Řecko-Bulharsko 2:0

9 z 10 řeckých kempů je dobrých. 9 z 10 bulharských kempů zaostalo v dobách reálného socialismu. Potřebu budete raději vykonávat v lese, než v intimitě bulharské kempingové latríny - ve fotogalerii najdete seznam největších bulharských kempů včetně map a doporučených kempů, kde udržují evropský standard, tzn. mají na záchodě toaletní papír a zaměstnávají uklízečku.

Řecko-Bulharsko 2:1

Litr paliva stojí v Bulharsku o víc jak 10 korun méně než v Řecku! Řekové se zbláznili, cena litru benzinu konkuruje ceně jejich domácích vín.

Řecko-Bulharsko 3:1

Zásadní rozdíl zaznamenáte mezi řeckými a bulharskými řidiči. Inteligence bulharských je i přes vysoké teploty na bodu mrazu. Riskují, předvádí se, předjíždí na nebezpečných místech, silnice lemují pomníčky častěji než stromy. Je div, že jsme nezažili zásadnější nehodu.

Řecko-Bulharsko 3:2

Bulharsko vyžaduje dálniční známku, POZOR - tu musíte mít i na některých rozbitých hlavních silnicích. V Řecku se dálnice platí na mýtnicích, přičemž na některých to jde jen v hotovosti. Cesta přes Řecko vyjde podstatně dráž.

Řecko-Bulharsko 4:2

Bulharské silnice a dálnice nemohou konkurovat těm řeckým. Speciálně na dálnici ze Sofie do Burgasu si v pravém pruhu vytlučete zuby. Hlavní cesta podél pobřeží (Burgas - Varna) je až na pár výjimek plná děr na medvědy a připomíná vojenské újezdy. Horší snad nebyla ani v Albánii. To platí i o dopravním značení.

Řecko-Bulharsko 5:2

Služby a servis v Řecku převyšují o desítky ne-li stovky procent nabízenou bulharskou kvalitu. Od číšníků v restauraci, přes personál hotelů a kempů čekejte vesměs kyselé obličeje a neochotu. Přitom platit bulharské kempy budete většinou dopředu. Překvapilo nás, že podobně mizerně se chovali i zaměstnanci globální americké hamburgrárny. 

Reklama

Řecko-Bulharsko 5:3

Za večeři pro rodinu (myšleno salát, polévka, hlavní jídlo, litr vody, nealko pro děti a půl litru vína pro tatínka) zaplatíte v průměrné řecké restauraci asi 50 Eur, v Bulharsku to bude zhruba o 30 % méně.

Řecko-Bulharsko 6:3

Šokuje absence obchodů a restaurací v malých vnitrozemských bulharských městech a vesnicích. Pokud byly, často vázl výběr nabízeného zboží. Řada vesnic je doslova mrtvá a vybydlená.

Řecko-Bulharsko 7:3

Bulharská přímořská letoviska hyzdí komplexy nových, ne vždy vkusných a dobře umístěných hotelů. Riziko špatného výběru ubytováni bude v Bulharsku rozhodně vyšší než v Řecku.

Za nás v součtu v Bulharsku horší moře, mizerné služby, slabá míra hygieny, špatné a nebezpečné silnice včetně agresivních řidičů, až jako by se mi chtělo napsat: Bulharsko - never more.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV