Reklama
Archiv - Zprávy

CUPRA otevírá první dealerství v České republice

Prvním českým autorizovaným prodejcem a servisem sportovních modelů CUPRA se stala společnost Pyramida Centrum v Praze-Průhonicích. Zanedlouho začnou produkty a služby pro zákazníky této značky nabízet také společnosti Autocentrum Šmucler v Plzni a Louda Brno.
Zdroj: CUPRA

Samostatná značka CUPRA byla založena na začátku roku 2018 společností Seat, aby na trhu vyplnila prostor mezi mainstreamovým a prémiovým segmentem. Automobily CUPRA jsou žhavou současností, s nejvyspělejší technikou, která míří do budoucnosti. Tento aspekt se zrcadlí také v aktivitách značky CUPRA v motoristickém sportu. Již v roce 2018 byla založena sportovní divize CUPRA Racing vyvíjející vozy CUPRA TCR, pro okruhové závody cestovních vozů. CUPRA však hodlá posunout motoristický sport na zcela novou úroveň z hlediska emocionálních zážitků i trvalé udržitelnosti. Proto značka stála u zrodu zcela nové kategorie ETCR pro elektricky poháněné závodní cestovní vozy a v současnosti intenzivně vyvíjí závodní elektromobil CUPRA e-Racer, s nímž v roce 2020 vstoupí do první sezony ETCR.

CUPRA Ateca

Prvním sériově vyráběným modelem značky CUPRA je loni představené SUV CUPRA Ateca. S nejvyšším výkonem 300 k, pohonem všech kol 4Drive a novou sedmistupňovou převodovkou DSG nabízí harmonii mezi sportovním charakterem, potěšením z jízdy a snadným používáním v každodenním životě. Automobil zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,2 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 247 km/h. Jeho zavazadlový prostor, přístupný bezdotykově elektricky ovládaným zadním výklopným víkem, poskytuje v pětimístné konfiguraci interiéru objem 485 litrů. Řidič si může přizpůsobit nastavení vozidla prostřednictvím voliče jízdních režimů, mezi nimiž figuruje i nejsportovnější mód CUPRA pro ostrou jízdu. Kromě pohonu lze tímto způsobem individualizovat také charakteristiku adaptivních tlumičů DCC (Dynamic Chassis Control) a progresivního řízení. V porovnání s modelem Seat Ateca je těžiště vozidla o 10 mm nižší, což přispívá k ovladatelnosti a jízdní stabilitě. Bezpečné zpomalení za všech podmínek mají na starosti výkonné brzdy Brembo. Nevšední zážitky z jízdy doprovází nezaměnitelný zvuk výfuku CUPRA. CUPRA Ateca je nabízena s rozsáhlou sériovou výbavou za základní cenu 1 199 900 Kč, včetně pětileté záruky s omezením na 100 000 km.

CUPRA – stylové doplňky a příslušenství

Kromě automobilů nabízí CUPRA také pečlivě sestavený sortiment příslušenství a stylových doplňků. Značka CUPRA navázala silná partnerství s malými studii a řemeslnými dílnami, jako jsou L.G.R., TRAKATAN nebo FABIKE, které vyvíjejí exkluzivní rukodělné výrobky a limitované edice produktů. CUPRA spolupracuje také se značkami DAINESE, NINCO a dalšími značkami.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV