Reklama
Archiv - Zprávy

Cupra oslavuje první rok konceptem Formentor

Značka Cupra odhalila u příležitosti svého prvního výročí koncepční vůz Cupra Formentor. Oficiální představení veřejnosti proběhne na autosalonu v Ženevě.
Zdroj: CUPRA

Cupra prokázala během prvního roku na trhu svůj mimořádný potenciál. V roce 2018 vzrostly její prodeje na 14 400 vozů, což je o 40 % více v porovnání s předchozím rokem. Cupra po uvedení svého prvního modelu Cupra Ateca nyní plánuje zvýšit prodeje na dvojnásobek během příštích tří až pěti let. K realizaci těchto plánů má přispět právě představený model Formentor.

Cupra Formentor zaujme pozornost svým vnějším design a cestujícím poskytne ve svém interiéru útulné prostředí. Díky nejmodernější konstrukci a vyspělému poháněcímu ústrojí nabízí také očekávané výkony. Vozidlo kombinuje přednosti sportovního automobilu s vlastnostmi SUV, a míří tak do segmentu crossoverů (CUV), kde je očekáván mimořádný růst.

Nepřehlédnutelný design

CUPRA Formentor je koncepčním vozem, v jehož tvarech se zrcadlí různé vlastnosti tohoto vozidla. Nižší vnější výška umocňuje sportovního ducha. K dynamickým proporcím přispívá rovněž vizuálně zvýrazněná záď a zároveň i záměrně dlouhá kapota motoru. Dvoubarevná karoserie připomíná robustní terénní vozidla, ale v designu konceptu nalézají uplatnění také estetické prvky, které siluetu vozu vizuálně odlehčují. Formentor sází na ladný design, který zvyšuje kvalitu exteriéru. Osobitý vzhled zádě posiluje nepřerušovaný pás zadních svítilen.

Sofistikovaný interiér

S expresivním vnějším designem ladí kvalitní interiér, který se vyznačuje moderní a sportovní atmosférou. S otevřením dveří se rozsvítí jedinečné uvítací osvětlení. Útulnost interiéru umocňuje volant Cupra ve spojení s anatomickými sedadly čalouněnými kůží. Horizontální linie přístrojové desky procházejí napříč interiérem mezi dveřmi na obou stranách. K atmosféře přispívají tmavě chromované a černé ozdobné prvky s velmi lesklou povrchovou úpravou. Sportovní anatomická sedadla s panely z uhlíkového kompozitu na zadní části opěradel vytvářejí pocit lehkosti a zároveň naznačují výkonový potenciál vozu, jehož řidič sedí v nižší, ergonomičtější poloze.

Vyspělá technika je ústředním prvkem interiéru. Digitální panel přístrojů poskytuje řidiči snadno čitelným způsobem veškeré nezbytné provozní informace a navigační sytém s 10“ displejem, vyčnívajícím z přístrojové desky, je pro cestující téměř nevyčerpatelným zdrojem funkčnosti a konektivity.

Hybridní pohon

Cupra Formentor směřuje svou konstrukcí do budoucnosti. Formentor je poháněn vysokovýkonným hybridním systémem s možností vnějšího nabíjení. Jeho konstrukce vyhovuje současným měřítkům z hlediska výkonu i hospodárnosti a představuje první krok v elektrifikaci značky. Hybridní systém, jehož součástí je také dvouspojková převodovka DSG, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW/245 k. Inteligentní nastavení podvozku s adaptivními tlumiči DCC, progresivním řízením a uzávěrkou diferenciálu, zaručuje vynikající jízdní vlastnosti. Kombinace elektromotoru a spalovacího motoru umožňuje snížení celkové spotřeby paliva, a tím i emise CO2. Díky sadě akumulátorů ujede Formentor v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km v novém jízdním cyklu WLTP.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV