Reklama
Archiv - Zprávy

CUPRA je novou značkou sportovních aut

Seat se rozhodl osamostatnit značku CUPRA. Ta sice zůstává součástí společnosti Seat, ale bude mít vlastní identitu a na starosti dostane také motoristický sport.
Zdroj: CUPRA

Nová značka bude mít vlastní prodejní plochu ve zhruba 260 speciálně vybraných dealerstvích Seat napříč Evropou. CUPRA bude navíc zahrnovat kompletní divizi motoristického sportu. Oblast, za kterou dosud neslo odpovědnost oddělení Seat Sport, bude přímo integrována do nové značky.

Značka CUPRA navázala partnerství s malými studii a řemeslnými dílnami, jako jsou L.G.R., TRAKATAN nebo FABIKE, které budou vyvíjet exkluzivní rukodělné výrobky a limitované edice produktů. Tímto krokem hodlá CUPRA podpořit své zaměření na poctivé řemeslné zpracování, vysokou kvalitu a individualizaci. Mezi další spolupracující značky patří například DAINESE, NINCO a řada dalších.

CUPRA Ateca – první model značky

Výkonný model CUPRA Ateca je SUV, které signalizuje začátek nové éry a je ideálním vozem pro uvedení této nové značky. Označení CUPRA bylo vždy symbolem pozoruhodné rovnováhy mezi potěšením z jízdy a praktičností v každodenním provozu. Nová CUPRA Ateca kombinuje elegantní a dynamický design s prostorným interiérem a rozměrným zavazadlovým prostorem.

Motor 2.0 TSI nového modelu CUPRA Ateca poskytuje nejvyšší výkon 221 kW (300 k). Pro splnění exhalačních předpisů je vybaven novým filtrem pevných částic pro zážehové motory. Výkon motoru je na kola přenášen prostřednictvím nové sedmistupňové převodovky DSG.

CUPRA Ateca je vybavena systémem pohonu všech kol 4Drive, který je optimalizován pro všechny nabízené jízdní režimy: Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a samozřejmě i CUPRA. Pokud řidič aktivuje voličem jízdních režimů nastavení CUPRA, motor reaguje na povely řidiče okamžitě za odpovídajícího zvukového doprovodu a adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassic Control) pracují se sportovnější charakteristikou. CUPRA Ateca dosahuje nejvyšší rychlosti 245 km/h a z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za 5,4 sekundy.

Součástí sériové výbavy modelu CUPRA Ateca je řada systémů, mezi něž patří bezklíčkový přístup s tlačítkem pro spuštění a vypnutí motoru, bezkabelová nabíječka, zesilovač signálu GSM, prostorový kamerový systém s rozsahem snímání 360°, navigační systém plus s 8“ dotykovým displejem, adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassis Control), digitální panel přístrojů a parkovací asistent.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV