Reklama
Archiv - Zprávy

CUPRA e-Racer je prvním elektrickým závodním cestovním vozem na světě

Nová značka CUPRA se chystá vstoupit do světa motoristického sportu. CUPRA převezme veškerou odpovědnost a práci, vykonávanou dosud divizí SEAT Sport.
Zdroj: CUPRA

CUPRA tím naváže na více než 40 let účasti značky SEAT v motoristickém sportu, ale nová značka si je zároveň vědoma toho, že vývoj závodní techniky se bude ubírat směrem k alternativním pohonům. Cílem je tedy ukázat cestu k čistému a hospodárnému motoristickému sportu.

SEAT je od roku 2014 s vozem Leon Cup Racer významnou značkou v mezinárodních závodech cestovních vozů TCR, nemluvě o tom, že SEAT Sport vyrábí veškeré závodní vozy koncernu Volkswagen pro účast v TCR (Audi RS3 LMS a Volkswagen Golf GTI TCR) na regionální i mezinárodní úrovni.

Nový vůz CUPRA e-Racer, který je závodním vozem se 100% elektrickým pohonem, je postaven na základu Cup Racer se spalovacím motorem. CUPRA e-Racer nabízí pozoruhodné výkony, jimiž v některých ohledech tradiční závodní vozy dokonce překonává. Kromě toho má řadu dalších předností. Mezi ně patří například elektromotor s mnohem jednodušší konstrukcí, která klade výrazně menší nároky na údržbu. A CUPRA e-Racer je především hospodárnější, protože využívá téměř veškerou dodávanou energii, zatímco spalovací motor využívá v nejlepším případě maximálně 30 % energie, obsažené v palivu. Ve fázích brzdění a zpomalování probíhá navíc rekuperace, tedy zpětné získávání kinetické energie pro pozdější použití k pohonu. Elektromobil poskytuje maximální točivý moment v okamžiku sešlápnutí pedálu plynu, takže nabízí mnohem lepší zrychlení. Pro dosažení maximálních jízdních výkonů již tedy není nutné dosáhnout určitých otáček za minutu.  Ze stejného důvodu není zapotřebí ani převodovka.

CUPRA e-Racer poskytuje trvalý výkon 300 kW a nejvyšší výkon až 500 kW. Záměrem konstruktérů závodního vozu CUPRA e-Racer bylo dosáhnout výkonových parametrů konvenční verze. Vůz se v průběhu roku 2018 představí na vybraných akcích. Se závody cestovních vozů s čistě elektrickým pohonem se počítá od roku 2019.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV