Reklama
Archiv - Zprávy

Continental a Volvo FH tvoří kladivo boha Thora

Na letošním 67. ročníku Mezinárodní výstavy užitkových vozů v Hanoveru (IAA) představuje technologická společnost Continental předváděcí vůz od Volvo Trucks , který se jmenuje „Mjölner“ – stejně jako kladivo severského boha Thora.
Zdroj: Continental

Klaus Kreipe, vedoucí oddělení První výbava - nákladní pneumatiky společnosti Continental, říká: „Continental vyrábí mnohem více součástek pro nákladní vozy, než jen pneumatiky nebo systémy sledování tlaku pneumatik. Na tomto předváděcím vozidle chceme názorně ukázat širokou řadu součástek, kterou můžeme do moderních nákladních vozidel dodávat.“

Předváděcí vůz vychází z automobilu Volvo FH 6x2. Kromě pneumatik v něm jsou identifikované i jiné součástky od koncernu Continental: například vzduchové pružiny a hadice, které jsou barevně zvýrazněny. V kabině řidiče pak najdete aplikaci ContiConnect na terminálu řidiče TomTom PRO 8275. Tato aplikace umožňuje řidiči sledovat tlak a teplotu pneumatik a je možné ji zabudovat do stávajících telematických systémů nebo použít prostřednictvím chytrého telefonu řidiče. Toto nové digitální řešení nahrazuje dříve nutný samostatný displej. Data o pneumatikách zprostředkovává již zavedený systém ContiPressureCheck.

Zdroj: Continental

Na konceptu „Mjölner“ Continental názorně předvádí, jak jsou součástky navrženy k tomu, aby se vypořádaly s extrémně vysokou úrovní odpadního tepla vytvářeného motory Euro 6. Vzduchové pružiny pouzdra pro zavěšení kabiny jsou odolné vůči teplu, a speciální tepelný kryt chrání i vzduchové pružiny na přední ose. Vzduchové pružiny jsou ošetřeny speciální práškovou svrchní vrstvou na povrchu kovových součástek. Kromě toho, písty a patkové destičky lze dodávat tak, aby odpovídaly barvě kostry nákladního vozu. V nákladním voze jsou také součástky, které odolávají vysokým teplotám, pro optimální přepravu nafty, vzduchu obsahujícího naftu i čistého vzduchu pro použití v kompresorech. Pro interiér nákladního vozu, dodává Continental kvalitní povrchové materiály, které se dále používají na nejrůznějších částech vozidla - od nástrojového panelu a dveřního panelu, až po střešní nosič.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV