Reklama
Archiv - Zprávy

Citroën nabídne další SUV. Tentokrát je to C5 Aircross.

Automobilka Citroën představila evropskou verzi nového SUV C5 Aircross a pokračuje tak ve své ofenzívě v segmentu SUV.
Zdroj: Citroën

Toto SUV nové generace se stává novou vlajkovou lodí značky. Nabízí značné možnosti personalizace s třiceti kombinacemi karoserie a střechy. Nové SUV C5 Aircross je také nositelem prvků programu Citroën Advanced Comfort. Je vybaveno odpružením s tlumiči s hydraulickými dorazy (Progressive Hydraulic Cushions) a sedadly Advanced Comfort, takže posádce nabízí vynikající komfort. Modularita vnitřního prostoru je zajištěna i díky třem zadním samostatným posuvným a sklopitelným sedadlům. Objem zavazadlového prostoru má hodnotu 580–720 l. Vůz o délce 4,5 m působí robustně. Od ostatních vozů segmentu SUV se odlišuje plynulým tvarem s výraznými grafickými prvky, jako jsou prvky Airbump, velkými koly, světlou výšku 230 mm či stylovými dvoubarevnými střešními nosiči. Z interiéru vyzařuje díky horizontálně koncipované palubní desce pocit prostoru. Přispívají k tomu i vysoko posazená velká obepínající sedadla umožňující mít dobrý přehled o silnici, široká středová konzole a měkké a pohodlné materiály. Podobně jako předchozí modely Citroën, nabízí i C5 Aircross širokou škálu možností personalizace, mezi které patří 30 možných kombinací exteriéru využívajících sedm odstínů karoserie, možnost černé střechy a tři balíčky Pack Color, které zahrnují barevné prvky na předním nárazníku, na dílech Airbump ve spodní části předních dveří a pod střešním nosičem. Nabízí rovněž 5 stylů interiéru s různými barvami a materiály, lišících se mírou důrazu kladeného na jas a útulnost, v trendy duchu „casual chic“ čili nedbalé elegance.

Nové technologie podpory řízení

Vůz je vybaven dvacítkou technologií podpůrných prvků řízení včetně systému Highway Driver Assist pro autonomní řízení 2. úrovně nebo systémem Grip Control s funkcí Hill Assist Descent pro jízdu v jakémkoliv terénu a šesti technologiemi zajišťujícími konektivitu, především bezdrátovým nabíjením telefonů.

C5 Aircross jde s dobou a je vybaven přístrojovou deskou s digitálním displejem TFT o úhlopříčce 12,3" a dotykovým panelem s kapacitním 8" displejem. Vůz nabízí také bezdrátové nabíjení telefonu či kameru ConnectedCAM Citroën.

Motory nové generace

Pro C5 Aircross je připravena nabídka motorů Euro 6.2 poslední generace, které jsou spojeny s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6 nebo osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Dvě verze jsou benzinové - PureTech 130 S&S BVM6 a PureTech 180 S&S EAT8; tři pak dieselové - BlueHDi 130 S&S BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BlueHDi 180 S&S EAT8.

Nové SUV C5 Aircross se bude vyrábět ve francouzské továrně Rennes – La Janais, na evropský trh se dostane na konci roku 2018. Koncem roku 2019 bude jako první vůz Citroën k dispozici ve verzi Plug-In Hybrid PHEV.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV