Reklama
Archiv - Zprávy

Citroën má virtuální muzeum

Citroën v ČR spustil lokalizované mezinárodní stránky Citroën Origins, které slouží jako virtuální muzeum vozů této značky.
Zdroj: Citroën

Webové stránky Citroën Origins (www.citroenorigins.cz) jsou věnované historickému odkazu značky a nabízejí nové zážitky a možnosti, jak se seznámit s legendárními modely - pohledy 360°, specifické zvuky (motor, klakson atd.), dobové brožury, historky apod.

V tomto virtuálním muzeu se můžete seznámit nebo si oživit legendární vozy Citroën od roku 1919 po současnost: sériové modely, ale také závodní vozy a dokonce i koncepční modely. Můžete usednout do kabiny vozu ZX Rallye Raid, zaposlouchat se do specifického zvuku motoru vozu 2 CV nebo se začíst do brožury věnované vozu Méhari – to vše je v tomto muzeu k dispozici. Každý model si můžete zobrazit v pohledu 360°, a to jak zvenku, tak zevnitř. U každého vozu jsou kromě zvuku startéru k dispozici až 3 jiné zvukové ukázky (klakson, směrovka, ruční brzda, odpružení atd.). S každým desetiletím je spojený jiný hudební styl (50., 70., 80. léta atd.), a tak i u každého modelu je jiný hudební doprovod, abyste se mohli opravdově vcítit do doby, kdy představované vozy jezdily po silnicích. Díky výňatkům z katalogů, fotografiím, videím, historkám spojeným s vozy, či technickým údajům si můžete prohloubit své znalosti o jednotlivých modelech. Dohromady se v současné době na stránkách Citroën Origins představuje přes padesát modelů a jejich počet bude postupem doby dále doplňován.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV