Reklama
Archiv - Zprávy

Cestovatelský tip: Jak navštívit všechno důležité z Bulharska za 35 minut!

Projíždíte Bulharskem a minete Veliko Tarnovo? To je jako by Japonec v Čechách neviděl Český Krumlov. Symbolické město, lemované skalami, tvoří přirozenou přírodní pevnost. 10 kilometrů od něj navíc najdete jeden z nejlepších bulharských kempů.
Zdroj: Autosalon

Veliko Tarnovo - fotky lepší než realita

Až po cestě Balkánem si uvědomuju, jak jsou centra našich historických měst dokonale opravená, a jak by každé z nich, kdyby leželo v Bulharsku, bylo okamžitě na seznamu světového dědictví UNESCO. Tady bohužel i taková ikona, jakou určitě Veliko Tarnovo je, čeká na své definitivní povstání z popela.

Ani Krumlov, ani Tábor

Pěší zónu tvoří de facto jedna ulice a i na ní narazíte na opuštěné domy. Kavárniček a obchůdků spousta. Moc se ovšem nepřepijte, kladné dojmy může rychle zkazit návštěva toalety. Centrum proběhnete za 40 minut, dalších patnáct se potíte k zaparkovanému autu. To totiž musíte nechat hodně daleko, střed nekompromisně lemuje les stání-zakazujících značek. 

Pozor na zradu navigace

Přesuny po městě rozhodně nenechávejte na navigaci. Je schopná auto dovést do úzkých rozbitých uliček, kde by bulharský řidič v protisměru znamenal dlouhé couvání. Výjimečně doporučuju taxi, není drahé a neriskujete odřenou kastli.

Mini v Mini Bulgarii

Určitě navštivte park zmenšených staveb a důležitých míst Bulharska nazývaný Mini Bulgaria. Pro děti znamená velké zpestření a pro vás informace lepší než z turistického průvodce. Dokonalé zmenšeniny mohou inspirovat další cestu. Vše skvěle popsané s mapou, ve které části země se dané objekty nacházejí.

Nejlepší kemp v Bulharsku

Veliko Tarnovo a jeho okolí doporučuju prozkoumat už jen proto, že v jeho blízkosti leží jeden z nejlepších bulharských kempů, poskytující příjemné zázemí. Nádherný výhled, bazén i skvělou restauraci. Pravda trochu dražší, ale po té kempovací bulharské bídě jsme si rádi připlatili. Víc v přiloženém videu.

Užitečné cestovatelské odkazy

https://mini-bulgaria.com/en/

http://www.velikoturnovo.info/en/

http://www.campingvelikotarnovo.com/

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV