Reklama
Archiv - Zprávy

Českou republiku navštíví David Coulthard. Zúčastní se vyhlášení nejlepších českých motoristických sportovců.

Pilot formule 1 a vicemistr světa z roku 2001 David Coulthard navštíví začátkem příštího roku Českou republiku.
Zdroj: Autodrom Most

Nebude to zdaleka poprvé. David má například úzké vazby k mosteckému autodromu, od roku 1999 je patronem tamního velkého závodního okruhu.

Skotský jezdec poprvé navštívil autodrom v roce 1998, kdy dorazil na sever Čech se svým tehdejším týmovým kolegou Mikou Häkkinenem a šéfem stáje McLaren Mercedes Ronem Dennisem. Přivezli s sebou také dvousedadlovou formuli pro předváděcí jízdy.  S vedením autodromu se dohodl na další návštěvě hned v následujícím roce, kde právě přijal čestný patronát. Do třetice zavítal do Mostu i v roce 2000, kde byl VIP hostem autodromu při závodním víkendu historických monopostů královské disciplíny F1.

David Coulthard přijal tentokrát pozvání na galavečer s vyhlášením ankety Zlatý volant a Zlatá řídítka o nejlepší české motoristické sportovce, který se uskuteční 22. února 2018 v Praze. Objeví se po boku pětinásobného mistra světa silničních motocyklů ve třídě do 500 cm³ Australana Micka Doohana a německé jezdecké legendy Joachima Stucka.

Coulthard s Häkkinenem nejsou jedinými bývalými či současnými piloty formule 1, kteří mostecký autodrom navštívili. Vedle dosud jediného českého účastníka světového šampionátu v této královské motoristické disciplíně Tomáše Engeho, který na autodromu vede kurzy sportovní jízdy, mohli diváci vidět přímo při soubojích na dráze i malajského jezdce Alexe Yoonga či Rakušana Karla Wendlingera.

Jedním z lákadel závodního kalendáře autodromu pro rok 2018 budou po loňské premiéře právě závody historických vozů The Most Historic Grand Prix, a to o víkendu 22. až 24. června. Po sedmnácti letech se při této příležitosti do Mostu znovu vrací série FIA Masters Historic Formula One Championship. Fanoušci se tak mohou těšit na přehlídku monopostů formule 1 zlatého věku, které si to mezi sebou rozdávaly na nejznámějších evropských i světových okruzích od konce 60. let minulého století do roku 1985. Diváci uvidí originální stroje, se kterými jezdili například Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Niki Lauda nebo James Hunt.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV