Reklama
Archiv - Zprávy

Česká republika přivítá historické vozy Peugeot

Poprvé ve své historii zavítá mezinárodní sraz historických vozů Peugeot „International L’Aventure Peugeot Meeting“ do České republiky.
Zdroj: Peugeot

Letošní druhý červnový víkend bude v Praze, Plzni, ale i na dalších místech Česka k vidění zhruba stovka exkluzivních veteránů francouzské značky od majitelů z celé Evropy sdružených do asociace, jíž zaštiťuje nejen samotná francouzská automobilka, ale je podporována přímo i rodinou Peugeot.

V uplynulých letech se tato akce konala například v holandském Oosterbeeku či francouzském Bordeaux. V Česku se uskuteční již 26. ročník této události, které se účastní majitelé historických Peugeotů nejen z Francie, ale také z Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie či Lucemburska. Přidají se k nim také vybraní čeští zástupci z řad sběratelů, kteří propadli lásce k historickým vozům této francouzské značky.

Víkendový program je atraktivní nejen pro účastníky, ale také pro diváky. Představí se totiž historické vozy značky Peugeot, které jsou jinak po většinu roku pečlivě uskladněny v garážích majitelů či v různých sbírkách napříč Evropou. Prvním místem, kde bude možné spatřit přehledně celé startovní pole, je pražské Dvořákovo nábřeží za Rudolfinem. Posádky se pak přesunou po trase dlouhé zhruba 40 kilometrů do pražského hotelu Pyramida a po obědě vyrazí na nejdelší etapu rallye (cca 90 km) z Prahy na Zámek Zbiroh. Během této jízdy pro ně bude na trase připraven test přesnosti, který se budou snažit zvládnout s přesností na setiny sekundy. Večerní společenský program na Zámku Zbiroh zahrnuje i hodnocení soutěže elegance z přihlášených vozů. V neděli pak posádky vyrazí na poslední etapu, která je přivede do Plzeňského pivovaru. Zde rovněž proběhne závěrečné slavnostní vyhlášení a ocenění úspěšných týmů.

Asociace Aventure Peugeot byla založena v roce 1982 Pierrem Peugeotem, jenž chtěl tímto krokem vytvořit příznivé podmínky pro ostatní kluby a organizace, které se věnovaly historii značky Peugeot, a poskytovat jim odpovídající služby. Jeho projekt se v průběhu desetiletí dynamicky rozvíjel nejen díky práci dobrovolníků, ale rovněž s významnou podporou skupiny PSA. V roce 2015 se asociace přejmenovala na Aventure Peugeot Citroën DS, jejím prezidentem je Xavier Peugeot (syn Pierra Peugeota) a tato nezisková organizace se i nadále stará o uchování historického odkazu všech tří značek s cílem představit jej co nejširší veřejnosti.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV