Reklama
Archiv - Zprávy

Camatte je dětský simulátor od Toyoty

Společnost Toyota Motor Corporation se dlouhodobě věnuje i vzdělávání dětí, které proměňuje v zábavu. Její imaginární svět Camatte se už stal legendárním.
Zdroj: Toyota

Na Mezinárodním veletrhu hraček v International Tokyo Toy Show 2018 představila stánek, kde si rodiče s dětmi mohli vyzkoušet simulaci jízdy s automobilem v zemi Camatte. Automobilka zde každoročně prezentuje různé koncepty Camatte již od roku 2012 s cílem evokovat u příští generace uživatelů pocity radosti a vzrušení spojené s motorovými vozidly, motivovat rodiče i jejich děti, aby se více seznámili s automobily, ale i s novými hodnotami prostřednictvím výroby vozidel. Označení Camatte vychází z japonského slova pro péči či zájem, v tomto případě symbolizuje „zájem o ostatní“ a „zájem o automobily“.

Toyota představila zónu pro praktické cestování. Děti se mohly formou simulované jízdy potěšit nejen samotným řízením, ale také malebnou krajinou promítanou na panoramatickou obrazovku v rozpětí 220° uvnitř speciálního vyhrazeného prostoru.

Vůz ovládaný uvnitř zóny pro cestování v zemi Camatte je upravenou verzí modelu Camatte Petta v provedení 2017. Na vnějších panelech vozidla má samolepky z nejrůznějších cílových míst a na zádi se objeví velký cestovní kufr.

Jak Cesta Camatte probíhá?

Děti nejprve pomocí tabletu zjistí, kde se nachází akcelerační a brzdový pedál. Ve vozu Camatte Petta v cestovním provedení reálně přejedou po rovince dlouhé zhruba sedm metrů do cestovního simulátoru. V něm se potom na panoramatickou obrazovku se záběrem 220° promítá obraz z různých destinací, jako jsou silnice lemované kvetoucími třešněmi, ale i zasněžené cesty a podobně, čímž se simuluje praktické cestování krajinou. Po vyzkoušení se děti ze simulátoru vrátí opětovným vycouváním po rovince.

Dosavadní řada konceptů Camatte

První koncept Camatte představila Toyota v roce 2012. První vůz Camatte Sora si mohly děti i prakticky vyzkoušet a dle vlastního vkusu upravit jeho barvy a styl pomocí snadno demontovatelných panelů karoserie. V roce 2013 představila Toyota svůj koncept Camatte 57s, jehož exteriér sestával z 57 malých demontovatelných panelů karoserie, které bylo možné sestavovat jako puzzle.

Poté v roce 2014 Toyota ukázala svůj Camatte Lab, kde mohly děti prezentovat vlastnoručně nakreslené obrázky na kapotě vozu a zároveň se podrobně seznámit s vnitřními součástmi vozu. V roce 2015 pak Toyota vystavovala koncept Camatte Hajime společně s Camatte Vision, aby děti poznaly simulovanou jízdu městem v automobilu uzpůsobeném jejich vlastnímu přání.

Koncept Camatte Capsule, představující přívěsné vozidlo s přizpůsobitelným interiérem, se ukázal v roce 2016. V roce 2017 se poprvé představil stánek, kde si děti vyzkoušely jízdu s vozem Camatte Petta, vyzdobeném podle jejich vlastního vkusu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV