Reklama
Archiv - Zprávy

Budoucnost v doručování zásilek. Doručí nám ji roboti.

Technologická společnost Continental představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas koncept autonomního rozvážkového vozidla, které umožňuje nasazení kurýrních robotů pro doručení balíčků koncovým zákazníkům i bez nutnosti jejich fyzické přítomnosti k vyzvednutí zásilky.
Zdroj: Continental

Dokonalé propojení autonomního vozidla, v tomto případě mikrobusu Continental Urban Mobility Experience (CUbE), a kurýrního robota představuje efektivnější a úspornější způsob distribuce zboží. Vozidlo CUbE, které tvoří vývojovou platformu autonomních vozidel s elektrickým pohonem, je všeobecně považováno za řešení vhodné pro dopravu zboží ve městě z distribučního skladu ke koncovému zákazníkovi či naopak. Tento typ vozidla, označovaného také jako robotaxi, se stane důležitou součástí komplexního distribučního systému rozvážkové služby budoucnosti.

Roboti doručí zásilku

Distribuce zboží a doručování zásilek v hustě osídlených oblastech představuje dynamicky rostoucí trh, který odráží stále rostoucí objem nákupů na internetu. S nárůstem objemu zásilek se stávají důležité i hodinové náklady na dopravu. A v tom spočívá hlavní odlišnost této části distribučního řetězce. Automatizovaná rozvážka zboží by podle řady zdrojů měla obstarat až 80 procent všech dodávek mezi společnostmi a koncovými zákazníky.

Autonomní vozidlo může převážet jednoho nebo více kurýrních robotů a vypustit je tak, aby jako poslední článek distribučního řetězce zajistili doručení na požadované místo. Se stále se zvyšující oblibou nákupů po internetu a dalším rozvojem megalopolí poroste i potřeba řešení individuální distribuce balíčků. Vozidla bez řidiče v kombinaci s kurýrními roboty tak mohou být tou správnou odpovědí.

Plynulá doprava pro chytrá města

Autonomní vozidla bez řidiče budou představovat velmi důležitou součást dopravy v chytrých městech budoucnosti. Podle mnoha odborníků představují klíčové řešení futuristických konceptů mobility zaměřených na výzvy ve městech. Autonomní vozidlo může být v provozu téměř 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Architekti měst budoucnosti považují takové automobily za výhodnou součást veřejné dopravy, protože díky nim nebude nutné k cestě na stanici hromadné dopravy používat vlastní vůz. Zatímco dnes se mnoho balíčků rozváží během dne, kdy je většina lidí v práci, ve škole nebo tráví svůj čas jinak, robotaxi lze využít ke kurýrním službám mimo tuto dobu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV