Reklama
Archiv - Zprávy

Bridgestone Europe převezme společnost TomTom Telematics

Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone“), dceřiná společnost společnosti Bridgestone Corporation v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), uzavřela se společností TomTom smlouvu o převzetí její telematické divize za 910 milionů EUR.
Zdroj: Bridgestone

Na základě uzavřené transakce dojde ke spojení největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů s největším poskytovatelem digitálních řešení pro vozové parky. Vznikne tak nejrozsáhlejší datová platforma pro síťově propojená vozidla. TomTom Telematics tak má urychlit pokrok společnosti Bridgestone na cestě k vedoucímu postavení v oblasti řešení pro mobilitu v regionu. Bridgestone přebírá pouze telematickou obchodní jednotku společnosti TomTom.

Mobilita vozových parků

Nové sociální, ekonomické a technologické megatrendy urychlují změny v automobilovém průmyslu. Budoucí vozidla budou síťově propojená, autonomní, sdílená a elektrická. Bridgestone v tomto kontextu zařadil digitální řešení pro mobilitu a vozové parky mezi své strategické priority. K tomu přispívá také rostoucí význam vozových parků na úkor individuálně vlastněných vozidel pro přepravu osob a zboží. Rostoucí poptávka po přepravních službách klade na majitele a manažery vozových parků stále přísnější požadavky ohledně maximalizace produktivity a minimalizace celkových nákladů (TCO). Bridgestone navazuje touto investicí na své dosavadní aktivity zaměřené na posilování své pozice v oblasti digitálních služeb v regionu EMEA. Společnost konkrétně vybudovala systém pro sběr dat ze senzorů, datových platforem a analytických systémů. Na základě toho uvedla na trh řadu digitálních řešení a aplikací, mezi něž patří například Tirematics, Mobox, FleetPulse a Bridgestone Connect.

TomTom Telematics patří mezi nejúspěšnější společnosti v odvětví, které vykazuje dvouciferný růst. Pro Bridgestone má velký strategický význam, protože její služby využívá již 860 000 vozidel, z nichž jsou více než dvě třetiny užitková vozidla, a tento počet neustále roste. TomTom Telematics používá specifickou strategii pro uvádění nových služeb na trh a nabízí prémiové digitální služby, jako je WebFleet nebo NextFleet. Spolehlivé základní technologie, založené na analýze dat, jsou propojeny s otevřenou, rozšiřitelnou a zabezpečenou cloudovou platformou, která zpracovává v průměru více než 800 milionů lokalizací GPS, 3,3 milionu jízd a 200 milionů příchozích zpráv za den. Platforma společnosti TomTom Telematics umožňuje zákazníkům, jako jsou provozovatelé flotil užitkových vozidel, leasingové společnosti nebo firemní vozové parky, zvyšovat efektivitu provozních činností v oblasti dopravy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV