Reklama
Archiv - Zprávy

Bridgestone dodá pneumatiky pro Ferrari Portofino

Bridgestone byl zvolen společností Ferrari jako dodavatel na přání nabízených pneumatik typu run-flat pro 2+2místný sportovní kabriolet Ferrari Portofino
Zdroj: Ferrari

Bridgestone zkonstruoval ultravysokovýkonnou (UHP) pneumatiku Potenza S007 Run-Flat s využitím inovativních materiálů a technologií, aby její výkony, včetně schopnosti dosahovat vysokého příčného zrychlení v zatáčkách a odolnosti ve vysokých rychlostech, dokonale ladily se sportovními jízdními vlastnostmi modelu Portofino, který disponuje výkonem 600 koní. Asymetrický dezén s extrémně tuhými bloky v široké vnější ramenní oblasti zvyšuje preciznost řízení, zrychluje reakce a optimalizuje adhezi na suchém povrchu. Široké drážky po celém obvodu pneumatiky pomáhají odvádět vodu, aby byla zachována maximální trakce na mokru. Technologie Bridgestone Run-Flat navíc poskytuje řidičům důležitý pocit jistoty, protože zachovává řiditelnost vozidla, včetně schopnosti bezpečně zastavit, i po ztrátě tlaku a umožňuje pokračovat v jízdě i s poškozenou pneumatikou, přičemž lze takto ujet až 80 km rychlostí až 80 km/h.

Bridgestone vyvíjí pneumatiky pro Ferrari a dodává je pro prvovýbavu sériově vyráběných vozů z Maranella od roku 1990 (prvním modelem s pneumatikami Bridgestone bylo Ferrari 348). Pneumatiky Potenza S007 se již dodávají na přání pro osmiválcové sportovní vozy 488 GTB a Spider. Bridgestone dodával závodní pneumatiky Potenza F1 týmu Formule 1 Scuderia Ferrari v letech 1999 až 2010. Tým Scuderia Ferrari získal v tomto období osm titulů mistra světa ve Formuli 1 v hodnocení konstruktérů a sedm titulů mistra světa v hodnocení jezdců.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV