Reklama
Archiv - Zprávy

BMW M4 DTM s přeplňovaným dvoulitrovým motorem prochází prvními testy

BMW M4 DTM, upravené podle specifikací třídy „Class 1“ a poháněné nově vyvinutým dvoulitrovým čtyřválcem BMW, se poprvé objevilo v pohybu za branami továrny BMW v Dingolfingu.
Zdroj: BMW

První kilometry za volantem vozu poháněného BMW Turbo Power absolvoval tovární pilot Bruno Spengler. Přeplňovaný motor je hlavní odlišností nových technických pravidel (Class 1) pro sezonu 2019 DTM. Původní osmiválce nahradí hospodárnější a výrazně výkonnější přeplňované čtyřválce s objemem dva litry. Všechny modifikace související se zabudováním nového motoru již byly na BMW M4 DTM provedeny. Patří mezi ně především úprava nasávacích a výstupních otvorů, stejně jako úpravy související se systémy sání a výfuku. Další fáze vývoje nového závodního vozu tak, aby vyhovoval předpisům Class 1, budou provedeny před homologací vozu.

„BMW Turbo Power zažívá úspěchy ve světě automobilových závodů již téměř 50 let. Již v roce 1969, kdy BMW poprvé nasadilo v závodech cestovních vozů přeplňovaný motor, vybojoval Dieter Quester s BMW 2002 TI titul mistra Evropy. V roce 1973 bylo BMW prvním německým výrobcem, který měl v podobě vozu BMW 2002 turbo ve své sériové produkci přeplňovaný motor. Nyní začínáme další kapitolu tohoto příběhu v DTM,“ řekl šéf BMW Motorsport Jens Marquardt.

„Po prvních kilometrech s novým DTM motorem se už nemohu dočkat na novou sezonu,“ řekl Spengler. „Už si dokážu představit, kolik radosti zažiju za volantem tak mocné BMW Turbo Power. Více výkonu je jednoznačně cítit. Nebude možné mít tak často plný plyn jako dříve, ale nejvyšší rychlosti přitom budou vyšší. Za volantem budeme muset pracovat ještě intenzivněji.“

První ITR test v rámci příprav na sezonu 2019 je naplánován od 11. do 14. listopadu 2018 v Estorilu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV