Reklama
Archiv - Zprávy

BMW Group se plně zaměřuje na budoucí mobilitu. Dceřinou společností se stává DriveNow.

Akvizicí podílu Sixt SE v rámci služby DriveNow společnost BMW Group pokračuje ve svém systematickém rozvoji společnosti nabízející na zákazníka orientovanou mobilitu.
Zdroj: BMW

Rychle se rozrůstající sféra dopravních služeb je jedním ze základních kamenů firemní strategie BMW Group, což dokazuje tím, že neustále rozšiřuje své služby v oblastech mobility na přání (DriveNow a ReachNow), parkování (ParkNow) a nabíjení (ChargeNow). Poté, co BMW Group na začátku ledna tohoto roku získala podíl v Parkmobile LLC, díky čemuž se stala předním poskytovatelem v oblasti digitálních parkovacích služeb, je odkoupení akcií společnosti Sixt v rámci této strategie dalším logickým krokem.

„Se službou DriveNow jsme za posledních sedm let dosáhli mimořádného úspěchu. Sixt zůstává i v budoucnosti naším silným partnerem,“ řekl Peter Schwarzenbauer, člen představenstva společnosti BMW AG, zodpovědný za interakci se zákazníky MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad a digitální podnikové inovace v rámci BMW Group. „Naším cílem je do roku 2025 přilákat 100 milionů uživatelů našich prémiových služeb mobility. S DriveNow jakožto dceřinou společností, která je plně v našem vlastnictví, máme v rukou všechny nástroje pro další strategický rozvoj našich služeb. Naše zkušenosti s dopravními službami podporují vývoj budoucích autonomních, elektrifikovaných a propojených vozidel,“ dodal.

Nezávisle na odkoupení podílu Sixt v DriveNow budou společnosti BMW Group a Sixt pokračovat v úspěšném dlouhodobém partnerství prostřednictvím dodávek vozidel BMW a MINI pro vozový park Sixt.

Služba DriveNow byla založena v roce 2011 společnostmi BMW Group a Sixt SE jako společný podnik sdílení prémiových automobilů. Tuto službu nyní využívá více než jeden milion zákazníků ve 13 evropských městech a flotilu tvoří více než 6 000 vozidel značek BMW a MINI. Ve všech městech, kde služba DriveNow funguje, je v rámci flotily vozidel k dispozici také elektromobil BMW i3.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV