Reklama
Archiv - Zprávy

Bentley Bentayga V8 je nejsportovnější podobou tohoto luxusního SUV

Nová verze V8, tvořící základ modelové řady Bentayga, snoubí mimořádný luxus s vysokými výkony, užitnými vlastnostmi a vytříbeným sportovním charakterem.
Zdroj: Bentley

Zdrojem hnací síly v modelu Bentayga V8 je zcela nový motor V8 4,0 litru s 32 ventily a dvěma turbodmychadly, umístěnými mezi oběma řadami válců, uvnitř „V“. Výfukové plyny jsou do turbodmychadel přiváděny dvěma oddělenými kanály. Dynamická jednotka poskytuje nejvyšší výkon 550 k a maximální točivý moment 770 N.m. Výsledkem je nejvyšší rychlost 290 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Jízdní výkony jsou u modelu Bentayga V8 doplněny dojezdem 746 km. Na kombinované spotřebě paliva 11,4 l/100 km se částečně podílí i funkce deaktivace čtyř z osmi válců za vhodných provozních podmínek. Ke změně dochází plynule během pouhých 20 milisekund, takže je pro řidiče nezaznamenatelná. K nízké hodnotě emisí přispívá také systém Stop-Start, který se aktivuje již před samotným zastavením vozu.

Pro model Bentayga jsou na přání poprvé nabízeny brzdy s keramickými kotouči vyztuženými uhlíkovými vlákny. Tato brzdová soustava je historicky největší a nejvýkonnější ve výbavě automobilu značky Bentley. Zároveň se jedná o největší přední brzdy u sériově vyráběného automobilu. Brzdové kotouče mají průměr 440 mm vpředu a 370 mm vzadu. Enormní brzdové třmeny s logem Bentley jsou vpředu vybaveny 10 pístky a poskytují maximální brzdný moment 6 000 N.m. Sériově dodávané litinové brzdové kotouče vpředu a vzadu mají u modelu Bentayga V8 sportovní červené brzdové třmeny.

Bentayga V8 navazuje na tradice značky Bentley pečlivě zpracovanými detaily, řemeslnou precizností a použitím autentických materiálů. Zákazníci si mohou objednat ruční příčné prošívání, které umocňuje linie vnitřního designu na sedadlech a výplních dveří. Pro maximální všestrannost je k dispozici konfigurace interiéru se čtyřmi, pěti nebo sedmi sedadly. Poprvé v automobilu značky Bentley je nabízena lesklá povrchová úprava uhlíkového kompozitu, kterou ocení zákazníci, hledající moderní, technickou atmosféru.

Bentayga V8 je k dispozici se systémem Bentley Dynamic Ride – prvním aktivním elektrickým systémem pro minimalizaci náklonu karoserie, který používá 48V elektrickou soustavu. Tento systém okamžitě působí proti bočnímu náklonu karoserie při průjezdu zatáčkou a zajišťuje maximální kontakt pneumatik s povrchem vozovky.

Bentayga nabízí široký výběr nastavení pro jízdu na silnici i v terénu prostřednictvím systému Bentley Drive Dynamics Mode a na přání dodávané terénní výbavy All-Terrain Specification. K dispozici je až osm režimů (čtyři silniční a čtyři terénní), umožňujících řidiči jednoduchým otočením ovladače výběr ideálního dynamického nastavení pro jakýkoli povrch nebo stav vozovky.

Bentayga V8 je také inovativní, vyspělé a síťově propojené luxusní SUV díky široké nabídce nejmodernějších asistenčních systémů a informačních a zábavních funkcí, jejichž účelem je zvyšovat úroveň bezpečnosti, komfortu a praktičnosti.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV