Reklama
Archiv - Zprávy

Bentley a Bang & Olufsen inovují automobilové audiosystémy

Bentley a dánská značka Bang & Olufsen přicházejí na automobilový trh s inovací v podobě revolučního rozhraní BeoSonic, které je integrováno do nového modelu Continental GT.
Zdroj: Bentley

Majitelé modelu Continental GT si mohou prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní s intuitivním ovládáním jedním dotekem vytvářet zcela individuální zážitky z poslechu hudby uvnitř vozu. Systém Bang & Olufsen BeoSonic One-Touch Experience poskytuje čtyři odlišné „zvukové prostory“: Bright, Energetic, Warm a Relaxed. Uvedená nastavení zvuku si může řidič přizpůsobit svým preferencím prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní s dotykovým displejem a haptickou zpětnou vazbou, který je integrován do multimediálního systému. Design uživatelského rozhraní je inspirován motivem zatmění slunce. Uživatel si posouváním bílé digitální značky vybírá mezi čtyřmi různými „zvukovými prostory“. Může si tak přizpůsobovat hudbu své aktuální náladě – zvolený režim reprodukce zvuku indikuje paleta barev světla, obklopující tmavý kotouč. Příslušným pohybem prstů na displeji systému BeoSonic je možné také nastavit intenzitu prostorového efektu. Další doplňková nastavení umožňují optimalizovat celý systém pro cestující na sedadlech vpředu nebo vzadu.

Audiosystém Bang & Olufsen pro vozidla Bentley byl vyvinut v úzké spolupráci týmů designérů a inženýrů z oboru audio společností Bentley a HARMAN International. Systém je vybaven 16 aktivními reproduktory a výkonným zesilovačem BeoCore DSP o výkonu 1 500 W, který zajišťuje vysokou kvalitu zvuku. Zákazníky, kteří se rozhodnou pro tento systém, potěší také ikonický design mřížek reproduktorů z hliníku, do nichž jsou vyvrtány oválné otvory různých rozměrů, uspořádané v jedinečném vzoru, inspirovaném Fibonacciho posloupností. Otvory jsou precizně rozmístěny v co největší blízkosti od sebe tak, aby bylo dosaženo nejlepší akustické transparentnosti a aby vytvářely kontrast s plochou, povrchově upravenou otryskáváním skleněnými kuličkami. Dalším prvkem je osvětlení otvorů diodami LED, které přivítá řidiče při zapnutí systému. Design reproduktorů završuje logo Bang & Olufsen, vyražené do kůže vedle mřížky reproduktoru.

Nový Bentley Continental GT je vybaven také vrstvenými akustickými skly čelního okna a bočních oken, která zabraňují pronikání vnějšího hluku do interiéru, aby byly zaručeny optimální zážitky z poslechu v interiéru.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV