Reklama
Archiv - Zprávy

Automatizované, propojené a elektrifikované. Nastupují nové cesty v nákladní dopravě.

Snižování nákladů, zlepšování logistických řetězců a usnadnění života řidičů. Společnost Bosch připravila řadu řešení pro zlepšení efektivity a bezpečnosti v logistice a také technologie pro automatizaci, propojení a elektrifikaci nákladních vozidel.
Zdroj: Bosch

Nové propojené služby zjednodušují život řidičům nákladních automobilů a specialistům na logistiku

Nová platforma je připravena k propojení nákladních vozidel po celou dobu jejich životnosti, během které poskytuje technologický základ pro cloudové služby, jako je prediktivní diagnostika a bezdrátové aktualizace softwaru over-the-air. Platforma má dvě hlavní složky: základní softwarový modul je zabezpečené komunikační rozhraní mezi vozidlem, cloudem a službami, zatímco modul ke správě dat umožňuje výrobcům nákladních vozidel nebo správcům vozového parku organizovat údaje o vozidle, analyzovat je a udržovat software vozidla průběžně aktualizovaný.

Prostoje vozidla jsou obvykle neplánované a zejména v případě nákladních vozidel to má často za následek významné ekonomické škody. Prediktivní diagnostika registruje a vyhodnocuje stavy komponent a systémů vozidla a nepřetržitě je odesílá do cloudu. Na základě těchto údajů je možné poruchy často předvídat a řešit je tak předem. To snižuje náklady na údržbu a servis nákladních vozidel a nižší počet poruch zvyšuje míru jejich dostupnosti.

Elektronický horizont - v budoucnu bude elektronický horizont chytřejší s každou jízdou. Tato služba vychází z map s vysokým rozlišením s topografickými údaji pro plánovanou trasu. Management motoru a převodovky následně tyto údaje zohledňují při volbě nejefektivnější možné strategii řízení a dále snižují spotřebu. Elektronický horizont je již k dispozici několik let, avšak nyní je dále vylepšován. V budoucnu bude funkce určovat, zda informace uložené v mapě souhlasí se skutečnými podmínkami na silnici. Pokud například kamera vozidla detekuje značku omezení rychlosti na silnici, která uvádí omezení na 30 km/h, avšak mapa uvádí 50 km/h, navigační systém nákladního vozidla se naučí novou rychlost. V budoucnu bude tato informace sdílena s ostatními nákladními automobily prostřednictvím cloudu. Chytrý elektronický horizont je připraven k uvedení do výroby počátkem roku 2019.

Reklama

Monitorování nákladu. Kde je moje zboží teď a jak se má? To jsou otázky, které si pokládají jak specialisté na logistiku, tak zákazníci. Transport Data Logger poskytuje odpovědi a zprůhledňuje dodavatelský řetězec zboží. Malá krabička o velikosti asi 10 centimetrů čtverečních s integrovanými senzory monitoruje přepravu citlivého zboží a měří během přepravy teplotu, vlhkost náklon a otřesy. Naměřené hodnoty jsou následně zobrazeny v aplikaci pro chytrý telefon nebo tablet a zdokumentovány. Při překročení některých hodnot spustí aplikace poplach a potenciální poškozené zboží je tak možné zajistit včas a dokonce i určit osobu, která je za poškození zodpovědná.

Reklama

Centrální brána řídí výměnu údajů mezi ECU ve vozidlech a okolním světem napříč všemi sběrnicovými systémy, a je tedy hlavním komunikačním uzlem pro propojená nákladní vozidla. Moderní přenosové a šifrovací technologie zajišťují vysokou míru bezpečnosti výměny údajů. Zamezují neoprávněnému přístupu do sítě vozidel pomocí firewallů nebo systémů detekce narušitelů.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV