Reklama
Archiv - Zprávy

Audi Q3 druhé generace je v předprodeji

Audi zahajuje předprodej druhé generace modelu Q3. Ceny začínají na 865 900 Kč včetně DPH.
Zdroj: Audi

Nové Audi Q3 se nabízí ve třech výbavových liniích. Základní verzi rozšiřuje linie Advanced a na vrcholu stojí provedení S line.  Již ve standardním provedení zahrnuje například světlomety s LED technologií, upozornění opuštění jízdního pruhu, 17“ litá kola, digitální přístrojový štít, USB rozhraní pro nabíjení externích zařízení a zadní posuvnou lavici. Pro všechny výbavové linie je k dispozici zvýhodněný paket výbavy Gravity.  Stejně jako všechny ostatní modely Audi na českém trhu i nové Q3 má v sériové výbavě zahrnutou rozšířenou záruku na 4 roky s nájezdem 120 000 kilometrů.

Pestrá paleta motorů pro Audi Q3

Audi Q3 přichází na český trh s pestrou paletou motorů. Vstupní verze, jejíž cena byla stanovena na 865 900 Kč včetně DPH, je poháněna zážehovým motorem 1.5 TSI s nejvyšším výkonem 110 kW (150 k) a maximálním točivým momentem 250 N.m. K nízké spotřebě paliva významně přispívá systém deaktivace válců (Cylinder on demand), který přechodně deaktivuje druhý a třetí válec při nízkém a středním zatížení. Audi Q3 35 TFSI se šestistupňovou mechanickou převodovkou zrychlí z nuly na 100 km/h za 9,6 sekundy a v akceleraci může pokračovat až do dosažení nejvyšší rychlosti 211 km/h. Pokud si zákazník vybere verzi se sedmistupňovou převodovkou S tronic zvládne tradiční „sprint“ za 9,2 sekundy a bude moci cestovat nejvyšší rychlostí 207 km/h. Stejné hodnoty platí také pro Audi Q3 35 TDI s převodovkou S troni, nebo lze tento pohonný agregát kombinovat s manuální převodovkou a pohonem všech kol quattro. V tomto případě zrychlí kompaktní SUV z 0 na 100 km/h za 9,3 sekundy a může jet nejvyšší rychlostí 211 km/h. Dvoulitrový turbodiesel modelu Audi Q3 35 TDI dosahuje rovněž nejvyššího výkonu 110 kW (150 k), ale jeho maximální točivý moment je 340 N.m. Nejsilnější provedení Q3 pak nabízí ve standardu pohon všech kol quattro a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. Konkrétně jde o motory 2.0 TFSI ve dvou výkonových verzích (140 kW/190 k a 169 kW/230 k) a o další verzi motoru 2.0 TDI (140 kW/190 k). Audi Q3 40 TFSI s maximálním točivým momentem 320 N.m zrychlí z klidu „na sto“ za 7,4 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je 220 km/h. Ještě sportovnější dynamiku nabízí Audi Q3 45 TFSI disponující maximem točivého momentu 350 N.m. V tomto případě je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou 6,3 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost činí 233 km/h. Vrcholný turbodiesel Audi Q3 40 TDI poskytuje řidiči maximální točivý moment 400 N.m v širokém rozsahu otáček od 1 750 do 3 250 1/min. I tato verze tak přesvědčí pozoruhodnou dynamikou, kterou ilustrují hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,0 sekundy a nejvyšší rychlosti 221 km/h. 

Kompaktní SUV, vyráběné v maďarském Győru, je sériově vybaveno mimo jiné digitálním panelem přístrojů, audiosystémem MMI Radio včetně rozhraní Bluetooth, multifunkčním volantem obšitým kůží, klimatizací a světlomety LED. U příležitosti uvedení kompaktního rodinného SUV na trh nabízí Audi svým zákazníkům speciální edici „edition one“. Její rozsáhlá výbava vychází z verze S line. Kromě sportovního podvozku, 20“ kol a světlometů Matrix LED zahrnuje navíc také sportovní sedadla, kůží obšitý volant s dole zploštělým věncem, paket osvětlení kontur a dekoračního osvětlení.

Audi Q3 povyrostlo

Kompaktní SUV v porovnání s první generací ve všech směrech povyrostlo. Díky vnějším rozměrům 4 484 x 1 849 x 1 585 mm a rozvoru, který je o 77 mm delší než u předchozího modelu Q3, naleznou cestující v interiéru dostatečný prostor. Podélně posuvná zadní sedadla s nastavitelným sklonem opěradla, výškově nastavitelná podlaha zavazadlového prostoru a odkládací schránky a přihrádky zaručují všestrannost a variabilitu. V závislosti na uspořádání zadních sedadel poskytuje zavazadlový prostor objem 530 až 1525 litrů.

Bohatá výbava

Již vstupní verze modelu Audi Q3 je vybavena digitálním panelem přístrojů. Ve spojení se systémem MMI Navigation plus ovládá řidič rozsáhlou nabídku funkcí informačního a zábavního systému prostřednictvím 10,1“ dotykového displeje na středové konzoly. Stejně jako ovládací panel klimatizace je i toto ovládací a zobrazovací rozhraní natočeno k řidiči. Intuitivní ovládání usnadňuje rovněž plochá struktura menu. Další alternativou je hlasové ovládání. Cestující v modelu Audi Q3 mají k dispozici nejmodernější technologie v oblasti konektivity. Modul pro přenos dat podporuje možnost vložení SIM standard LTE Advanced a zahrnuje hotspot WLAN pro připojení přenosných koncových zařízení. Navigační systém rozpoznává preference řidiče podle projížděných tras, aby mu mohl předkládat vhodné návrhy tras. Rozsáhlé portfolio služeb Audi connect zahrnuje mimo jiné aktuální dopravní zpravodajství, vyhledávání speciálních cílů nebo údaje o parkovacích místech a čerpacích stanicích, které se zobrazují přímo na navigační mapě. K sestavování prognóz o dostupnosti parkovacích míst na ulicích a poskytování informací o nebezpečných úsecích a aktuálních omezeních rychlosti jízdy využívá Audi Q3 kolektivní inteligenci flotily síťově propojených vozidel Audi. S aplikací myAudi App lze dokonale propojit chytrý telefon s Q3. Díky tomu může zákazník například přenášet do MMI trasy pro navigaci a kalendář z chytrého telefonu.

Inovativní asistenční systémy

Stejně jako pro modely Audi vyšších tříd je i pro nové Audi Q3 k dispozici řada inovativních asistenčních systémů, včetně adaptivního asistenta řízení vozidla, který kombinuje funkce adaptivního tempomatu, asistenta pro jízdu v dopravní koloně a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu. Řidiče tak podporuje při řízení v příčném i podélném směru, což představuje zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti výrazné zvýšení komfortu. Součástí sériové výbavy jsou bezpečnostní systémy Audi pre sense basic, Audi pre sense front, asistent pro změnu jízdního pruhu Audi side assist a aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu Audi active lane assist. Nejvyšší úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti nového modelu Audi Q3 potvrdily nedávné výsledky náročných testů Euro NCAP. Kompaktní SUV obdrželo od nezávislé organizace nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV