Reklama
Archiv - Zprávy

Audi e-tron Charging Service s komplexní nabídkou služeb pro nabíjení

Pro Audi začíná s modelem e-tron nová éra. Značka prochází transformací z klasického výrobce automobilů na systémového poskytovatele prémiové mobility. Audi e-tron Charging Service představuje komplexní nabídku služeb pro nabíjení s přístupem k celoevropské infrastruktuře veřejných nabíjecích stanic.
Zdroj: Audi

Nabíjecí karta Audi zpřístupní více než 72 000 nabíjecích stanic 220 poskytovatelů, a umožní tak elektrickou mobilitu bez hranic a starostí. Služba bude v dohledné době k dispozici také zákazníkům v České republice.

Se zcela nabitými akumulátory díky nočnímu nabíjení je elektromobil Audi e-tron ráno připraven na každodenní cestování bez zastávek u nabíjecích stojanů. Dojezd více než 400 kilometrů podle realisticky koncipované metodiky WLTP umožňuje dostatečnou elektrickou jízdu. Pro delší trasy nabízí Audi řešení e-tron Charging Service, s nímž probíhá nabíjení rychle a nekomplikovaně.

Přístup k  nabíjení Audi e-tron a s jedinou smlouvou

Audi zpřístupní svou novou službou pro nabíjení všem majitelům vozů e-tron, včetně hybridních automobilů s možností vnějšího nabíjení, přibližně 80 procent všech veřejných nabíjecích stanic v Evropě. V době uvedení na trh je k dispozici již více než 72 000 nabíjecích stanic v 16 zemích EU, dalších osm trhů ve východní Evropě bude následovat v horizontu několika měsíců po spuštění služby. Audi v současnosti intenzivně pracuje na spuštění služby e-tron Charging Service také v České republice. Vyúčtování bude centrální na základě jedné smlouvy s jednotnými a transparentními cenovými modely.

Služba klade mimořádný důraz na uživatelskou přívětivost. Uživateli stačí ke spuštění nabíjení, ať se jedná o nabíjení střídavým či stejnosměrným proudem s výkonem 11 kW nebo 150 kW, jediná karta, e-tron Charging Service Card. Mnoho stojanů lze používat také pomocí chytrého telefonu po naskenování kódu QR. Zákazník se k využívání služby jednorázově zaregistruje na portálu myAudi a uzavře individuální smlouvu o využívání služeb pro nabíjení. Na konci každého měsíce mu bude automaticky zasíláno souhrnné vyúčtování všech nabíjení. Zákazník má na portálu myAudi kdykoli přístup k aktuálním přehledům nabíjení a vyúčtováním a také na něm může spravovat svou smlouvu.

Plánování trasy pomocí aplikace

Delší jízdu je možné naplánovat předem v aplikaci myAudi App, nebo přímo v automobilu. V obou případech je zákazníkovi zobrazena vhodná trasa s potřebnými nabíjecími stanicemi. Navigační systém přitom zohlední kromě stavu nabití akumulátorů také stav dopravy a vypočítá dobu příjezdu včetně nezbytné doby nabíjení. Podklady pro navigaci zahrnují jak nabíjecí stanice, na nichž lze Audi e-tron nabíjet stejnosměrným proudem, tak i většinu nabíjecích stanic pro nabíjení střídavým proudem, a to v celé Evropě. Plán nabíjení se nepřetržitě přizpůsobuje okolnostem. Pokud by již nebyla navrhovaná stanice pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem dosažitelná, dostane řidič alternativní návrh. Souběžně se zobrazováním v automobilu probíhá plánování nabíjení také v aplikaci myAudi App na chytrém telefonu. Během aktivního procesu nabíjení se zobrazuje zbývající doba nabíjení a aktuální stav nabití akumulátorů. Zákazník je zprávou informován, že již může pokračovat v jízdě. Pomocí aplikace lze ovládat také funkci klimatizace interiéru před jízdou.

Funkce Plug & Charge

Od roku 2019 bude nabíjení pro zákazníky Audi ještě komfortnější díky nové funkci Plug & Charge. Audi e-tron automaticky získá autorizovaný přístup k nabíjecímu stojanu na základě nejmodernějšího kryptografického postupu a proces nabíjení může být zahájen bez použití karty. Všechny vozy Audi e-tron, vyráběné od poloviny roku 2019, budou mít tuto funkci v sériové výbavě. Zákazníci mohou používat Plug & Charge také k zapnutí svého soukromého nabíjecího systému „connect“ bez nutnosti zadávat kód PIN, který chrání zařízení před zneužitím.

Nabíjení s výkonem až 150 kW

Na dlouhých trasách – například při jízdě na dovolenou – je zásadní možnost rychlého nabíjení. Koncern Volkswagen se značkami Audi a Porsche založil za tím účelem se společnostmi BMW Group, Daimler AG a Ford Motor Company společný podnik Ionity. Elektromobil Audi e-tron může být na jeho výkonných stejnosměrných nabíjecích stanicích jako první sériově vyráběný automobil nabíjen výkonem až 150 kW. Za půl hodiny může tak být vůz připraven na další etapu dálkové cesty. Síť rychlonabíjecích stanic Ionity je součástí služby e-tron Charging Service. Síť Ionity je postupně rozšiřována a již v roce 2020 bude zahrnovat 400 stanic. Automobily jsou v ní nabíjeny převážně ekologicky vyráběnou elektrickou energií. Nabídku rychlonabíjecích stanic pro dálkové cesty v rámci služby e-tron Charging Service doplňují stanice ostatních poskytovatelů.

Komplexní nabíjení také doma

Audi nabízí různá řešení pro nabíjení ve vlastní garáži. Sériově dodávaný přenosný nabíjecí systém „compact“ lze připojit jak k domácí elektrické síti s napětím 230 V, tak i k elektrické síti s třífázovým proudem a napětím 400 V. Na přání dodávaný nabíjecí systém „connect“ zdvojnásobí nabíjecí výkon až na 22 kW. K tomu potřebná druhá palubní nabíječka v automobilu bude k dispozici jako výbava na přání v průběhu roku 2019. V kombinaci s kompatibilním systémem řízení spotřeby energie v domácnosti nabízí „connect“ inteligentní funkce, jako je nabíjení v době s levnějším elektrickým proudem nebo nabíjení elektrickým proudem z vlastní sluneční elektrárny, pokud je dům vybaven fotovoltaickým zařízením. Audi navíc na vybraných trzích zprostředkovává nabídky pro domácí nabíjení ekologicky vyráběnou elektrickou energií ve spolupráci s místními dodavateli energie.

Audi Mobility Check

Zákazníci, kteří chtějí před zakoupením modelu Audi e-tron zjistit, jaké možnosti nabíjení jim nabízí jejich vlastní garáž, mohou využít možnost ověření stavu elektrické sítě v rámci služby Audi Mobility Check na webových stránkách Audi. Tato služba poskytne první odhad, zda je domácí elektrická síť vhodná pro nabíjení. Kromě toho se může zákazník nechat informovat o možnostech prohlídky domácí elektrické sítě. Na vybraných trzích zprostředkuje místní prodejce Audi kompetentního elektrikáře, který ověří možnosti nabíjení a na přání nainstaluje příslušnou techniku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV