Reklama
Archiv - Zprávy

Audi A4 modernizuje

Modelová řada A4 patří u Audi mezi ty nejdůležitější. Nyní po čtyřech letech výroby přichází modernizovaná verze.
Zdroj: Audi

Exteriér přebírá nový designérský styl značky. Způsob ovládání na velkém displeji MMI touch znají zákazníci ze svého chytrého telefonu. Rozsáhlá elektrifikace doplnila řadu pohonných jednotek o systém částečně hybridního pohonu (MHEV). To platí i pro Audi S4 TDI.Tento model má poprvé pod kapotou jednotku V6 TDI, hlavní elektrickou síť s napětím 48 V a elektricky poháněné dmychadlo EAV.

Sportovnější vzhled pro Audi A4

Inovovaný model střední třídy od Audi teď působí díky sportovnějším stylistickým prvkům ještě dynamičtějši. Maska chladiče Singleframe je širší a nižší. Horizontální linie na přídi a zádi umocňují šířku vozu. Profil je definován výraznými „svaly“ nad blatníky a ramenní linií, umístěnou v nižší poloze mezi nimi. Světlomety LED jsou nyní součástí sériové výbavy. Vrcholná verze světlometů je vybavena technikou Matrix LED se zcela automatickým ovládáním dálkových světel. Novinkou je také koncept výbavových linií. Kromě základní varianty jsou k dispozici verze exteriéru advanced a S line. Nabídku doplňují modely S a A4 allroad quattro se specifickým vzhledem

Horizontální linie převládají také v interiéru. Uprostřed přístrojové desky je umístěn velký displej MMI touch, natočený mírně k řidiči, který je centrálou nového ovládacího systému. Progresivní síťové propojení

Nový systém MMI v rozsáhle síťově propojeném vozidle se ovládá podobně jako moderní chytrý telefon. Displej MMI touch s akustickou zpětnou vazbou přebírá funkce dosavadního otočného tlačítka na tunelu středové konzoly. Displej TFT s vysokým rozlišením má úhlopříčku 10,1 palce. Vyhledávání MMI pracuje s inteligentní nápovědou, která umožňuje velmi rychlé nalezení požadované položky nebo informace. Další funkcí nového systému je hlasové ovládání hovorovou řečí, které rozumí mnoha formulacím používaným v každodenní komunikaci. Portfolio služeb Audi connect a Audi connect plus zahrnuje řadu internetových služeb, včetně služeb „Car-to-X“, které využívají kolektivní inteligenci flotily vozidel Audi. Kromě informací o dopravních značkách a nebezpečích, spolu se službou On-Street Parking, jsou novinkou informace od semaforů. V rámci síťového propojení s infrastrukturou města přijímá automobil prostřednictvím serveru informace od centrálního počítače pro řízení semaforů, aby mohl řidič přizpůsobit rychlost pro plynulou jízdu na zelenou. Panel sdružených přístrojů zobrazuje doporučenou rychlost jízdy a kolik času zbývá, než se na semaforu objeví zelená, pokud řidič již čeká na červeném semaforu. Systém tak přispívá k předvídavému, hospodárnému stylu jízdy a plynulosti dopravy. Tato funkce je součástí paketu Audi connect a bude postupně dostupná ve vybraných evropských městech.

Služby Audi connect nouzové volání a servis se dodávají sériově. Bezplatná aplikace myAudiApp zajistí těsné propojení chytrého telefonu zákazníka s automobilem. Na přání dodávaná funkce Audi connect klíček umožňuje odemknutí a zamknutí vozidla i spuštění motoru prostřednictvím kompatibilního chytrého telefonu Android. Další digitální funkcí je individualizace, která umožňuje až 14 uživatelům aplikace myAudi sestavit si uživatelské profily s individuálními nastaveními a uložit je do paměti.

Asistenční systémy

Pro modely A4 je nabízen velký počet asistenčních systémů. Systémy, které se dodávají na přání, jsou sdruženy do paketů „Tour“, „City“ a „Parking“. Mimořádně důležitým systémem v paketu „Tour“ je adaptivní tempomat včetně funkce Stop & Go, který automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu. Ve spojení s asistentem pro předvídavou a hospodárnou jízdu dokáže A4 i bez vpředu jedoucího vozidla předvídavě zpomalovat a zrychlovat. Za tím účelem vyhodnocuje informace z komunikace „Car-to-X“, data navigačního systému a dopravní značky.

Elektrifikace pohonu

Audi bude v době zahájení prodeje v Evropě nabízet pro modelovou řadu A4 šest přeplňovaných motorů. Rozsah jejich výkonů sahá od 110 kW (150 k) do 255 kW (347 k) – od modelu Audi A4 35 TFSI až po Audi S4 TDI. O trochu později budou do nabídky zařazeny další dvě jednotky s přeplňováním turbodmychadlem: 30 TDI s výkonem 100 kW (136 k) a 35 TDI s výkonem 120 kW (163 k). Všechny agregáty – vznětové čtyřválce, V6 TDI i čtyřválce TFSI – splňují limity emisní normy Euro 6d-temp.

Tři motory, nabízené v době příchodu na trh, jsou vybaveny částečně hybridním systémem (MHEV) s 12V elektrickou sítí. Další dvě jednotky budou následovat zanedlouho. Pro každý z šesti motorů je k dispozici na míru připravené převodné ústrojí, které může zahrnovat mechanickou převodovku, sedmistupňovou převodovku S tronic nebo osmistupňovou převodovkou tiptronic a pohon předních kol nebo pohon všech kol quattro. S výjimkou vstupní verze TFSI jsou všechny verze modelu A4 sériově vybaveny převodovkou s automatickým řazením. Mechanickou převodovku má verze 35 TFSI s výkonem 110 kW (150 k). Krátce po uvedení na trh bude následovat verze 40 TDI s výkonem 140 kW (190 k), pohonem předních kol a mechanickou převodovkou.

Reklama

Speciální edice Audi A4 edition one

Značka se čtyřmi kruhy nabídne při uvedení na trh speciální edici modelu A4 s označením „edition one“. Karosářské verze Limuzína a Avant jsou na výběr se třemi variantami pohonu – 2.0 TFSI o výkonu 180 kW (245 k), 2.0 TDI o výkonu 140 kW (190 k) a 3.0 TDI o výkonu 170 kW (231 k). Vnější design vychází z paketu S line exteriér, který doplňují výrazné detaily, například z paketu černých ozdobných prvků. Pro interiér má zákazník na výběr pakety design selection a interiér S line.

Uvedení na trh

V Německu a Evropě budou modely Audi A4 a Audi S4 s motorem TDI uvedeny na trh na podzim 2019.

Na trzích mimo Evropu nabízí Audi modely S4 a S4 Avant s motorem 3.0 TFSI. Zážehový šestiválec s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva dosahuje nejvyššího výkonu 260 kW (354 k) a maximálního točivého momentu 500 N.m od 1 370 do 4 500 otáček za minutu. S4 TFSI Limuzína se zážehovým motorem V6 zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. U verze S4 TFSI Avant trvá klasický sprint o dvě desetiny sekundy déle.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV