Reklama
Archiv - Zprávy

Atraktivní sběratelský kousek od Porsche Classic

Oddělení Porsche Classic vyrobilo poslední model 911 Turbo se vzduchem chlazeným motorem jako velmi atraktivní sběratelský kousek – 20 let po ukončení jeho sériové výroby.
Zdroj: Porsche

Jedinečný model 911 Turbo řady 993 vznikl na základě originálního skeletu karoserie. Stejně výjimečný jako jeho vznik je i jeho vzhled. Klasický automobil se zlatožlutým metalickým lakem je totiž inspirován designem modelu 911 Turbo S Exclusive Series řady 991. Černá kola zdobí zlatožluté stylistické linie. Rovněž sedadla a interiér jsou černé se zlatožlutými ozdobnými prvky. Karoserie disponuje charakteristickými bočními otvory pro přívod vzduchu z typu 993 Turbo S, které se v roce 1998 dodávaly na přání i pro model 911 Turbo. Klasický sportovní vůz o výkonu 331 kW (450 k) oslaví světovou premiéru 27. září 2018 na akci Porsche Rennsport Reunion na kalifornském závodním okruhu Laguna Seca (USA). Unikát, s nímž bude možné jezdit pouze na soukromých komunikacích, bude 27. října 2018 vydražen v rámci aukce RM Sotheby’s v zážitkovém centru Porsche Experience Center v Atlantě. Výtěžek bude věnován veřejně prospěšné nadaci Ferry-Porsche-Stiftung, která byla založena letos u příležitosti jubilea „70 let sportovních vozů Porsche“.

„Project Gold“ je pozoruhodným příspěvkem oddělení Porsche Classic k oslavám „70 let sportovních vozů Porsche“. U příležitosti tohoto jubilea a nadcházejícího uvedení prvního čistě elektricky poháněného sportovního vozu Porsche, modelu Taycan, na trh vznikl nápad vyrobit zcela nové vozidlo na základě existujícího originálního skeletu karoserie typu 993. Odborníci přitom mohli využít více než 6 500 originálních dílů, které Porsche Classic nabízí jen pro vozidla typu 993. Kompletní nabídka oddělení pro klasická vozidla zahrnuje přibližně 52 000 položek, které jsou zákazníkům na celém světě k dispozici u všech partnerů Porsche Classic a ve všech centrech Porsche pro opravy a renovace klasických vozidel Porsche.

Výroba unikátního automobilu trvala celkem jeden a půl roku. Skelet karoserie nejprve absolvoval stejný proces nanášení ochrany proti korozi a laku jako současná sériově vyráběná vozidla. Následně vznikl v renovační dílně Porsche sběratelský kousek, který smontovali a optimálně nastavili odborníci oddělení Porsche Classic. Do zádě uložili zcela nový motor 3,6 litru se dvěma turbodmychadly v tehdy nejvyšší výkonové verzi s 331 kW (450 k). Ze sortimentu originálních dílů pochází rovněž mechanická převodovka a pohon všech kol. Ručně vyražený VIN navazuje na výrobní číslo „devětsetjedenáctky“, která v roce 1998 sjela z montážní linky jako poslední sériově vyrobený vůz typu 993 Turbo. Vnější a vnitřní výbava byla sestavena ve spolupráci s odborníky manufaktury Porsche Exclusive, v jejichž režii vzniklo 500 vozidel limitované edice 911 Turbo S Exclusive Series typu 991. Designéři oddělení Style Porsche k tomu navrhli barevné kombinace a umístění plaket i dalších ozdobných prvků v interiéru.

Typ 993 je dodnes velmi žádaným automobilem s vyzrálou a spolehlivou technikou. A nevšední agilitou, protože jako první generace modelu 911 obdržel hliníkový podvozek nové konstrukce. Varianta Turbo byla poprvé vybavena agregátem, přeplňovaným dvěma turbodmychadly, který měl v roce 1995 nejnižší emise na světě ze všech pohonů pro sériově vyráběné automobily. Příď je nižší než u předchůdců, což umožnil přechod od kruhových na polyelipsoidní světlomety. Další inovací verze Turbo s pohonem všech kol byla v automobilové konstrukci poprvé použitá kola z lehké slitiny s dutými paprsky. Verze 911 Turbo S, jejíž agregát poskytovat výkon zvýšený na 450 k, bylo vyrobeno pouhých 345 exemplářů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV