Reklama
Reportáž Sezóna 2022 44. epizoda

Recenze Hondy Civic e:HEV Advance

Tohle auto je prostě fenomenální!
Josef Vrtal otestoval novou generaci legendárního vozu Honda Civic, který poháněl zajímavý hybridní pohon. Ten dohromady kombinuje atmosférický benzinový dvoulitr a dva elektromotory. Vznětová jednotka pracující v Atkinsonově cyklu má výkon 105 kW a točivý moment 186 Nm. Elektromotor, který slouží k pohonu (druhý je tu jako generátor), má k dispozici 135 kW a 315 Nm. Lepší parametry, které Honda navíc prezentuje jako celkové, napovídají, že hlavní hnací jednotkou tu nebude spalovací, ale právě elektrický motor. Ten tak s autem pohybuje nejen v plně elektrickém jízdním režimu, ale i v hybridním, kdy zážehový motor běží, ale dodává jen elektrickou energii. Expert Pepa byl z nového Civicu doslova nadšený a označil ho jako jedno z nejlepších aut, ve kterém za poslední dobu jel. 
Reklama

Diskuze

Stano - 15.05.2023 15:23:50
Josef, zapis si to. V Honde Civic samozrejme nie je ziadna eCVT (ani ina) prevodovka. To je proprietarna Toyota planetova prevodovka z ich kvilaceho hybridu. Iba fixny prevod a spojka, ziadna prevodovka. https://www.youtube.com/watch?v=6glpZTRT6qE&t=104s
Stano - 15.05.2023 15:18:52
Josef je zaseknuty vo fosilnom veku, nema potrebne vedomosti a hejtuje BEV a odbornikov bez akehokolvek realneho argumentu, ako rozhnevany pubertak a este klame o cene elektriny. Takto neobjektivny a zaujaty moderator je fopaaaa.

Reklama
Autosalon TV