Reklama
Motorky

Čínská značka Voge míří na český trh s motorkami kategorie A2. Zákazníky láká na atraktivní cenu

Podívejte se na nové motocykly pro rok 2021 od výrobce Voge

Voge 500 R

Zdroj: Tiskový servis Voge

Začneme zostra a to nejsportovnější motorkou Voge v nabídce. Naháč s označením 500 R sází na agresivní design a moderní technologie v podobě LED osvětlení a digitálního přístrojového panelu. O pohon dvousetkilové motorky se stará kapalinou chlazený řadový dvouválec s objemem 471 kubíků, který dokáže kompaktnímu bajku nabídnout výkon 47 koní a 44,5 Nm. Kvalitní jízdní vlastnosti pak zaručuje přední 41 mm Upside-Down vidlice od Kajabay a zadní tlumič se seřiditelným předpětím pružin od stejné značky. 

Velkou výhodou oproti konkurenčním pětistovkovým motorkám je přítomnost výkonných dvoukotoučových předních brzd Nissin s průměrem 298 milimetrů. Naopak jako mínus vnímáme absenci antihoppingové spojky, která se u mašiny pro začátečníky rozhodně hodí. 

 

Voge 500 DS

Zdroj: Tiskový servis Voge

Nahaté motorky jsou rozhodně krásné, ale na dlouhé cestování nejsou ideální. Značka Voge si to moc dobře uvědomuje a do své nabídky pro rok 2021 zařadila i mnohem praktičtější a pohodlnější motocykl s označením 500 DS. Ten má naprosto shodnou techniku pod kapotou, jako již zmiňovaný naháč, a to včetně řadového dvouválce s výkonem 35 kW a odpružení od značky Kayaba s přední 41 milimetrovou vidlicí. Liší se ale svou výškou a jiným, mnohem komfortnějším posezem za řidítky. Krom toho může být cestovní mašina vybavena takzvaným Adventure Kitem, který obsahuje držáky a hliníkové kufry (připlácí se 14 tisíc korun). 

Největším konkurentem na českém trhu bude pro model Voge 500 DS rozhodně velmi podobná Honda CB500X, která patří mezi nejprodávanější motorky této kategorie. Ta na rozdíl od 500 DS disponuje antihoppingovou spojkou, ale stojí o 22 tisíc více (cena 174 900,-). 

Podrobný test cestovního endura 500 DS nejen pro začátečníky naleznete v reportáži od Pepy Sršně pod tímto textem   

Voge 300 R

Zdroj: Tiskový servis Voge

Opět se vrátíme k naháčům, konkrétně ke kompaktnímu a slabšímu modelu Voge 300 R. Podobně jako jeho výkonnější sourozenec 500 R se snaží třístovka zaujmout agresivním designem a moderními technologiemi v podobě LED osvětlení a displeje. Srdcem 170 kilového naháče je kapalinou chlazený jednoválec s objemem 292 kubíků, který ze sebe dokáže vymáčknout slušných 26 koní a 23,5 Nm točivého momentu. Výkon na zadní kolo se pak přenáší pomocí šestistupňové manuální převodovky. Aby dokázal řidič čínskou mašinu krotit, je Voge 300 R vybaven 300 mm dvoukotoučovými brzdami vpředu a 220 mm jednokotoučovou brzdou vzadu. Samozřejmě se systémem ASB, který zabraňuje blokování kol. O odpružení se pak stará 35 milimetrová vidlice a zadní tlumič s nastavitelným přepětím pružiny od značky Kayaba. 

Mezi největší konkurenci modelu Voge 300 R rozhodně patří CFMOTO 300 NK nebo KTM Duke 390. 

Voge 300 AC

Zdroj: Tiskový servis Voge

Značka Voge myslela i na zákazníky, kteří preferují klasický styl motocyklů. Právě pro ně si čínský výrobce přichystal model s označením 300 AC, který sdílí stejnou techniku, jako již zmiňovaný naháč 300 R, a to včetně jednoválcového kapalinou chlazeného motoru s výkonem 26 koní. Retro mašina upoutá na první pohled svým kulatým světlem s LED technologií, elegantními křivkami a kompaktními rozměry. Voge 300 AC se nabízí ve dvou barevných provedení, v černé a zelené. 

Konkurovat retro mašině od značky Voge může například Honda Neo Sports Café CB300R, která ale stojí o skoro 25 tisíc více. 
Reklama
Autosalon TV