Reklama
Autopunk

Mikro karavan Life Style Camper je perfektní parťák pro cesty za hranice všedních dnů

Promyšlená konstrukce umožňuje výlety do terénu s plným komfortem

Karavaning se stal v poslední době u nás nebývale populární a kromě obytných vozů se těší velké oblibě i přívěsy, a to i ty nejmenší, k jejichž řízení stačí i řidičský průkaz skupiny B. Právě mezi nimi svými vlastnostmi, kvalitou i zpracováním vynikají přívěsy Life Style Camper, za kterými se skrývá zajímavý příběh.

Co si neuděláš, to nemáš

Tak dlouho pro sebe hledal ukrajinský závodník Pavel Volkov ideální karavan, který by ho doprovázel po závodech a zvládl proto i jízdu terénem, až se nakonec rozhodl, že si ho bude muset vyrobit sám. Založil v Kyjevě firmu Life Style Camper, která dnes zaměstnává už 16 lidí, a společně s přáteli se vrhl do vývoje a realizace přívěsu, který bude přesně podle jeho gusta – stylový, funkční a inovativní. Vznikla díky tomu dnešní řada tří modelů SteelDrop, SimpleDrop a X-Line. Navzdory obytné délce 2,5 metru a hmotnosti pouze kolem 540 kg se na Ukrajině daří vyrábět přívěsy, které svou kvalitou a schopnostmi překvapí i zkušené a náročné karavanisty. Obzvláště zajímavý je pak terénní model X-Line.

Nekompromisní akcent na materiály a kvalitu

Jak už je naznačeno výše, ční přívěsy firmy Life Style Camper technologicky a materiálově nad drtivou většinu konkurence. Jednotlivé komponenty pro stavbu přívěsu se do výrobní dílny scházejí z celého světa – třeba ze Švédska, Francie, USA, Německa či Rakouska. Názorným příkladem může být třeba bezpečnostní lak Line-X, který dodává karoserii potřebnou odolnost vůči povětrnostním a chemickým vlivům. Nehrozí tedy zatékání, plíseň či menší mechanické poškození. Výrobce dokonce na těsnost karavanu dává záruku 10 let.

Ani náročný off-road tenhle přívěs nezastaví

Obytný přívěs samozřejmě nejčastěji potkáte v kempu, ale to neznamená, že by neexistovala početná skupina dobrodruhů, kteří vyrážejí za hranice všedních dní, a to velmi často i se svými terénními auty. Jenže, co za takové auto zapřáhnout, abychom hned na první polní cestě neorvali podvozek? Řešením je právě model X-Line, který má mimořádně pevnou konstrukci a specificky odladěný podvozek, který přímo pro Life Style Camper vyrábí na zakázku německý specialista Knott. Světlá výška podvozku přívěsu je 40 cm a konstruktérům se podařilo zvýšit zdvih ze sedmi na 16 centimetrů. Přívěs je i nečekaně stabilní, což přijde vhod právě při tažení off-roadem. Vždyť se nepřevrátí ani při bočním náklonu 40°a k dobré průchodnosti terénem přispívá i možnost obutí terénních pneumatik o rozměru až 215/75 R16.

I v přírodě daleko od lidí komfort na jedničku

V mini karavanu se na lůžku o rozměru 200x140 cm vyspí dvě osoby a kapacitu lze o dvě další místa překvapivě rozšířit za pomoci střešního stanu. Právě díky robustní konstrukci je totiž zatižitelnost střechy až 200 kg, takže instalace střešního stanu není žádný problém. Stejně tak se dá na střechu umístit třeba klimatizační jednotka, která funguje při připojení na 230 V. Příjemný prostor k žití lze rovněž zvětšit roztažením markýzy. Jinak je však mini karavan zcela soběstačný. Jeho 100 Ah akumulátor vydrží v pohodě na 2-3 dny, pokud se majitel rozhodne a na přání jej rozšíří o solární panely, bude energeticky soběstačný víceméně stále. Uvnitř karavanu najdete kromě LED osvětlení také televizi, rádio, konektory pro nabíjení mobilů a díky měniči napětí i zásuvku na 230 V. Samozřejmostí je také vyhřívání prostřednictvím přídavného naftového topení značky Webasto.

Komfort je zkrátka na vysoké úrovni, což je vidět i na vybavení venkovní kuchyně s plynovým vařičem, lednicí, dřezem a vychytanými úložnými prostory. V kuchyni může být i mikrovlnka, jakkoliv to už je skutečně hodně individuální záležitost. Naopak všichni ale ocení 58 litrovou nádrž na vodu, kterou lze použít i k venkovnímu osprchování. Zmíněný objem je v segmentu mikro karavanů vysoce nadstandardní a dále umocňuje autonomiii obyvatel tohoto přívěsu.

Pronajmout na zkoušku a třeba pak i koupit

Prodej těchto mini karavanů zastřešuje v Česku výhradní dovozce Life Style Camper z Olomouce. Ceny začínají na částce 220 000 Kč bez DPH, ale vzhledem k tomu, že se každý kus vyrábí přesně na zakázku dle přání zákazníka, je mnohem lepší si v případě zájmu dohodnout osobní konzultaci. Nebo ještě lépe, si nejprve mini karavan půjčit a vyzkoušet si, jak se v něm žije a co všechno umí. Půjčovné je vstřícné - ceny začínají na 1000 Kč na den. A pokud byste se pro mini karavan ihned nadchli, můžete si zkusit vybrat i z nabídky předváděcích či skladových modelů.
Reklama

Diskuze

Jarmilo už to nehul !!! - 18.12.2021 02:52:57
Vypadá to jako můj sen stan mi vadí tohle je bomba
Ota - 03.12.2021 21:14:01
Na jaře jsem si camper půjčil na víkend a na podzim už jedem mám. A na rozdíl od Jarmila mě moje kombinace Raptor a Lifestyle camper dává smysl a docela velkej. Nevím kolik expedic už Jarmil absolvoval aby takto hodnotil ?

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV může fungovat jako obrovská powerbanka. Zvládne napájet i karavan

Na český trh míří modernizované kupé SUV se špičkovou plug-in hybridní technologií
06.06.2021 21:07
|
1
Reklama

Komentář: Co by měl stát dělat pro karavanisty místo toho, aby části z nich zlevnil mýto?

Od ledna se v ČR výrazně snížilo mýto pro obytňáky nad 3,5 tuny. Jenže je potřeba úplně něco jiného
21.05.2021 20:00
|
3

Máte přívěs nebo karavan? S těmito modely by jejich tahání měla být hračka

Na světě je další ročník ankety, kde se dlouhodobě daří také vozům Škoda
07.10.2019 17:10
|
0

Kvůli úspoře paliva chtějí v Rakousku snížit dálniční rychlost na 100 km/h. Ušetří se však jen procento

Autoklub ÖAMTC provedl detailní analýzu a ukázal, že toto není smysluplná cesta
01.02.2023 07:35
|
1

Bazar: Škoda Octavia II (2004-2012). Stále žádaný model má slabiny na podvozku, jinak bývá v pohodě

Široká nabídka v bazarech je pro kupující dobrou zprávou. Ceny jsou však trochu vyšší
24.01.2023 15:39
|
1
Reklama

Emise CO2 u nových aut u nás vloni vzrostly. Důvodů je hned několik, včetně těch paradoxních

Vypadá to na marnou ekologickou snahu, která trochu připomíná vytloukání klínu klínem
17.01.2023 11:39
|
1

Evropským autem roku 2023 se stal Jeep Avenger. Vyhlášení proběhlo na bruselském autosalonu

Ze sedmi finalistů vybíral i český porotce Jiří Duchoň. Jeho favoritem byla Kia Niro
13.01.2023 12:37
|
2
Reklama
Autosalon TV