Reklama
Sezóna 2020 10. epizoda

Autosalon 10

Recenze Fordu Puma, Škody Citigo e iV, Mercedesu třídy V a Volkswagenu T-Roc R. Pozvánka na Motosalon
Jubilejní díl letošního Autosalonu nese podtitul „Motorová symfonie“. Experti tedy otestují auta se zajímavými motory. Expert Honza se vydal na jih Španělska, aby tam mezi provazy deště vyzkoušel nové malé SUV Ford Puma 1.0 EcoBoost mHEV. Jde o takzvaný mild-hybrid. Kompaktní SUV s velmi zajímavým motorem otestovala také Terka. Její Volkswagen T-ROC R totiž poháněl dvoulitrový benzinový čtyřválec dopovaný turbem s pozoruhodným výkonem až 300 koní. Nejvíc motorů má ve svém příspěvku Sršeň. Ten totiž již podruhé zve na brněnský Motosalon a vzal si na mušku značky Ducati, Harley-Davidson, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, Piaggio nebo TGB. Motor experta Radka byl slyšet nejméně. Otestoval první elektromobil značky Škoda – maličké Citigo e iV. Pepa vyzkoušel obří Mercedes třídy V s označením 300d, tedy se silným čtyřválcovým motorem a výkonem 239 koní. Další zajímavé motory přináší rubrika Auto news. Jde například o hypersport Czinger s osmiválcovým benzinovým motorem a dvěma elektromotory s celkovým výkonem 1250 koní. Nebo o dvanáctiválcový motor pro Lamborgini.
Reklama

Diskuze

Rosťa - 07.03.2020 09:15:41
Dobrý den, když testujete zrychlení vozu ( konkrétně dnes T-Roc ), nebylo by od věci při tom testu odstranit ten hudební podkres, aby byl slyšet i zvuk auta, Při opakovaném záběru tam kromě hudebního podkresu byl dokonce i komentář.
cubone - 07.03.2020 09:32:23
Dobrý den, musím souhlasit Rosťou, zvuky motorů nejsou slyšet v testech, třeba dnes u Fordu Puma byl komentář - akceleruje slušně, hlukem dává motor o sobě znát a to asi slyšíte - bohužel neslyšíme... a stará Puma nebyla rozhodně bída, ale proti...
Reklama
Autosalon TV