Reklama
Řidičův chleba

Zabouchnuté klíče ve voze lze vyřešit mnoha způsoby. Ne vždy to jde bez poškození a zadarmo

Ramínko, špagát, stěrač i odborný zámečník. To jsou možnosti, jak se do auta dostat nejjednodušeji
Zdroj: Kateřina Nová, Autosalon.tv

Člověk by řekl, že u moderních vozidel s centrálním a dálkovým zamykáním se tato situace nemůže vlastně nikdy stát. Jenže chyba lávky, stačí si u auta otevřít pouze kufr, protože do něj něco dáváte a často s plnýma rukama odhodíte i klíče. Jenže, kdo už myslí na to, že tam ty klíče odložil, když pak zavírá víko?

Bohužel patříme také mezi jedince, kteří si nepozorností zamkli celé auto. Z počátečního šoku, co budeme dělat a pár sprostých slov, se naštěstí náš problém vyřešil celkem rychle. Stačili k tomu náhradní klíče. Ne každý ale takové štěstí má, obzvlášť, když je třeba na dovolené nebo na druhém konci republiky. Co dělat pak?

Pozor na záruku u auta!

Asi vás jako první napadne hledat na internetu. Prošli jsme ho za vás a nutno říct, že způsobů, jak se dostat do auta, existuje opravdu mnoho. Na některé jsou dokonce natočená videa. Nejčastěji se doporučuje provázek, který ale lze využít jen u aut, jež mají ještě čudlíky, dále pak ramínko, ale třeba i stěrač. Většina způsobů demonstrace činnosti byla prováděná na vozech, které vypadaly, že mají už dávno po záruce, což by mohl být v dobývání se do vašeho vozu docela problém. Neodbornou manipulací byste o ni mohli přijít a kteroukoli další opravu na autě byste si pak museli platit sami.

Než se tedy vrhnete do šatníku pro ramínko nebo do bot pro tkaničku, je vhodné si uvědomit, co od výsledku očekáváte. Ostatně, pokud nejste profesionální zloděj, můžete opravdu dveře a zámek poškodit. Nakonec se do auta nedostanete a budete muset stejně zavolat buď na asistenci nebo nějakému odborníkovi. V obou případech se bude jednat o několikatisícový zákrok, plus další peníze za opravu. Nejjistější je tedy obrátit se rovnou na zkušeného zámečníka. Sice zaplatíte zhruba tři tisíce, ale s jistotou, že se autu nic nestane.

Když dojde na rozbití okénka

Někdy se může stát, že se auto uzamkne a uvnitř zůstane dítě. V takových situacích jde o vážnou věc a bude nutné jednat okamžitě – obzvlášť v letním období. Teploty uvnitř jdou totiž rychle nahoru. Než přijede zámečník, bude to nějaká doba, proto zbývá záchranná akce na vás, případně si k tomu můžete zavolat policii.

Většina lidí se domnívá, že nejlepší je rozbít malé, na pevno umístěné trojúhelníkové sklo. Z logiky věci si ale příliš nepomůžete, jednak je to malý prostor, kterým sotva protáhnete ruku a jednak je nejdražší. Proto volte raději vyjíždějící sklo u řidiče, zpravidla tedy co nejdále od dítěte. Na rozbití budete muset použít hrubou sílu a ne vždy to půjde zcela jednoduše. 

Zapomeňte rovněž na to, že byste s poškozeným vozem pokračovali dál, v takovém případě by vám hrozila pokuta za jízdu s technicky nezpůsobilým vozidlem. Sankce je ve správním řízení až 10 tisíc korun. Navíc, chcete dobrovolně sedět ve střepech?

Reklama

Diskuze

Mirin - 17.07.2022 15:39:43
To máte pěkně hloupá auta,u Toyoty nezamknete auto pokud máte otevřené dveře nebo kufr.Pokud máte otevřený jen kufr, uzamkne se pomocí DO až po uzavření.
Zezima - 15.07.2022 14:26:25
To nikdo nemá doma druhé, náhradní klíče, pro tyto případy? I kdyby pro ně měl jet taxíkem několik km, tak to vždy vyjde laciněji, než zámečník.

Muž na kole vjel do protisměru, kde ho srazilo auto. Řidiči ale hrozí vyšší trest než cyklistovi

Problém je v tom, že pořádně opilý byl i řidič osobního vozu. A to tak moc, že jde o trestný čin
03.06.2022 18:15
|
12
Reklama

Většinu střetů auta s kolem zaviní cyklisti. Mezi nejrizikovějšími místy překvapivě chybí Praha

Známe nejnebezpečnější křižovatky pro cyklisty i nejhorší měsíc v roce
02.06.2022 07:43
|
8

Na pražských ulicích se objevily nové piktogramy. Upozorňují na možnost vjet do pruhu pro cyklisty

Piktogramy ale zobrazují jen nákladní auta. Do pruhů přitom mohou i ta osobní
10.05.2022 07:29
|
12

Naděje pro majitele aut na LPG. V Česku přibývají garáže, do kterých mohou vjet

V drtivé většině případů to zatím možné není. Nově postavené garáže v Praze už auta na plyn vpustí
23.03.2023 13:36
|
1

Aplikace Waze přináší usnadnění pro majitele elektromobilů. Nově dokáže plánovat dobíjení

Stačí zadat údaje o svém autě, aby aplikace mohla najít správné konektory pro elektromobil
21.03.2023 19:15
|
1
Reklama

Najít veterána ve stodole je skoro nemožné, říká muž, který jich má ve sbírce přes tři sta

Ladislava Samohýla přivedla k autům rodinná povinnost. Přesto by ve svém životě neudělal nic jinak
19.03.2023 18:37
|
1

Ženy loni daly přednost ojetým hatchbackům před SUV. Nejoblíbenější značkou je pro ně Škoda

Nejdůležitější je bezpečnost. Nejvíce na odbyt jdou auta s parkovacími senzory či kamerou
18.03.2023 19:37
|
6
Reklama
Autosalon TV