Reklama
Řidičův chleba

V Praze jsou stovky kamer, ale řidiči se jich bojí zbytečně. Zjistit, které měří, je snadné

Pokuty se rozdávají jen na vybraných místech. Pokud jezdíte pravidelně, hned si je zapamatujete

K Barrandovu

Zdroj: Google Street View

Dlouhá ulice K Barrandovu slouží jako důležitá spojka z Pražského okruhu do centra města. Je přímo posetá kamerami, a to v obou směrech. Najdete zde kamery na křižovatkách, ale i hned na několika úsecích. Řada řidičů se proto velmi obává postihu a jede extrémně pomalu. Přitom ani jediná z kamer v této ulici rychlost nekontroluje. Pozor si je potřeba dát jen na třech křižovatkách, kde se monitoruje jízda na červenou.
Reklama

Plzeňská

Zdroj: Google Street View

Plzeňská ulice trápí řidiče autobusovými pruhy ve své části blíž k centru, dál od něj, konkrétně v okolí nemocnice v Motole najdete úsekové kamery. Ty, kde řidiči brzdí, jsou nainstalované u tramvajové vozovny. Pokuta z nich ale nepřijde. Nicméně je zde dobré sundat nohu z plynu, protože i přes šířku ulice a malou frekvenci chodců zde platí pouze 50 km/h.
Reklama

Strakonická

Zdroj: Google Street View

Strakonická je v Praze velmi důležitou ulicí. S centrem spojuje nejen Barrandovský most, ale i dopravu směřující do města z jihu. Jenže zatímco tunely navazující na most jsou kamerami schopnými rozdávat pokuty poseté, Strakonická ve svém klidném úseku na Smíchově žádnou hrozbou není. I tyto kamery slouží jen k počítání dopravy.
Reklama

V Holešovičkách

Zdroj: Google Street View

Ulice V Holšovičkách je každý den sužovaná zácpami. Hustá doprava ze severu táhne nejen do centra, ale i do tunelu Blanka. Když už se doprava rozvolní, často začne na posledním kopci zbytečně brzdit. Jezdí se hluboko pod povolenými 50 km/h. Důvodem jsou kamery na rovině pod kopcem, které pár set metrů před sjezdem do Blanky počítají dopravu. Řidiči se ale bojí, že dostanou pokutu a rychle brzdí. V opačném směru, tedy z centra ven, se totiž rychlost měří. Rychlost směrem do centra se měří v horní části ulice u bývalé Vychovatelny.
Reklama

5. května

Zdroj: Google Street View

O kamerách na ulici 5. května jsme už před čase psali. I tak se tu ale pokaždé najde někdo, kdo se kvůli obyčejnému „počítadlu“ sune dál padesátkou ještě v momentě, kdy ho k vyšší rychlosti nabádá značka Silnice pro motorová vozidla. Tyto kamery neměří, pamatujte si to. Dobrým vodítkem je i fakt, že by začátek úseku ležel na 50 km/h, ale konec na 80 km/h. Měření průměru by tedy bylo nemožné.
Reklama
Reklama
Autosalon TV