Reklama
Řidičův chleba

Štětec, káva nebo lepicí páska. S očistou interiéru auta pomohou věci, které má každý doma

Přinášíme tipy na to, jak vyčistit kabinu vozu od hlíny, drobků, chlupů nebo prachu. Není to těžké

Vysavač a kartáč

Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Vysavač je asi první věc, kterou při potřebě uklidit auto vezme do ruky. Určitě je lepší nespoléhat se na placené stroje na čerpacích stanicích, které mají jen jeden nástavec a logicky fungují omezenou dobu. Ty bychom využívali jen v případě nenadálé špinavé situace. Doporučit nelze ani pořízení aku vysavače, který funguje podobně, jako byste se špínu pokoušeli z podlahy vašeho vozu vysát brčkem.

Nebojte se použít váš domácí stroj, který má bezesporu řadu nástavců, s nimiž se dostanete téměř všude. Na koberečky můžete použít kartáč. Některá špína je ale v chlupatějších kobercích zanesena řádně a tak ji není snadné dostat ven ani po přejetí. Možností je vzít do druhé ruky kartáč a povrchu s ním před přejezdem vysavače pořádně drbat. Výsledek bude hned lepší.

Kompresor

Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Ještě účinnější než kartáč je kompresor. Pokud takové zařízení doma máte, zkuste s ním foukat na problematická místa, škvíry a psí chlupy, kterým se nechce z čalounění pryč. Je velká šance, že se vám je podaří uvolnit. Vysavač si už pak jen vše vezme a bude čisto.

Váleček nebo tejpa

Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Kam nemůže slunce, tam musí lékař. No a kam nemůže vysavač, tam musí tejpa. Řeč je o místech, která jsou opravdu nedostupná, jako je například stěna středového tunelu mezi spolujezdcem a řidičem, kterou zakrývá sedadlo. Mnohdy se k ní nedá dostat ani posunutím sedačky do nejzazších poloh. Stačí však utrhnout kus tejpy a přilepit ji k čalounění. Pak pomalu odtrhnout. Budete se divit, kolik nepořádku se na ní ulpí. Lepicí páska je dobrým pomocníkem také v případě psích chlupů. Jako její obdobu můžete na sedala nebo stropnice použít i obyčejný váleček na kabáty.

Štětec a plastový nožík

Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Pokud to s čistotou ve svém voze myslíte opravdu vážně, ať už z hygienických, estetických důvodů, nebo jste svým vozem jednoduše posedlí, musíte se zaměřit i na opravdové detaily. Kabina je plná nejrůznějších škvír a otvorů, kam se rozhodně s hadříkem, lepicí páskou nebo dalšími pomůckami jen tak nedostanete. Můžete na ně použít třeba malířský štětec s jemným vláknem. Komu se nechce do malířských potřeb, může využít laciný trik s plastovým nožíkem a ubrouskem. Jednoduše jím nožík obalte a pak můžete vesele čistit i velmi nedostupné prostory.

Miska s kávou či dalším obsahem

Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Tak, auto jsme vyčistili, ale pořád to uvnitř příliš dobře nevoní. Než ale vyrazíme pro Wunderbaum, je dobré zkusit nějaký ten trik s materiálem, který nasává nepříjemné pachy nebo vlhkost. V této oblasti mají lidé nápadů tolik, že se skoro zdá, jako by šlo o moudrost našich babiček. A tak je možné do kabiny umístit například misku s rýží, kočkolit nebo třeba kávu. Upřímně se přiznáme, že tuhle možnost jsme netestovali, ale za pokus stojí. Co se může stát horšího, než že na misku zapomenete, vyrazíte na cestu a můžete začít uklízet znovu?
Reklama
Autosalon TV