Reklama
Řidičův chleba

Řidič felicie srazil 15letou dívku na přechodu a odjel. Náraz ji vymrštil do vzduchu

Policie po řidiči pátrala a díky svědkům už ví, kdo to byl. Hrozí mu pár let za mřížemi
Zdroj: Tiskový servis Policie ČR

Policisté před několika málo hodinami zveřejnili děsivé video, na kterém je zachycena dopravní nehoda řidiče Škody Felicia a 15leté dívky. Mladá slečna přecházela přes přechod, přičemž řidič felicie ani nezpomalil a v plné rychlosti ji srazil. Pak sice zastavil a zeptal se jí, zda je v pořádku, ale následně z místa odjel. A odjel i další řidič, který u nehody původně stavěl. Dívka se nakonec dobelhala domů a do nemocnice ji vezla matka. Díky zveřejnění videa už policisté ví, kdo je řidičem.

Náraz v plné rychlosti

K nehodě došlo v pondělí 22. listopadu odpoledne v Děčínské ulici v České Lípě. Z videa je patrné, že dívka přecházela ve chvíli, kdy nikde poblíž přechodu nebylo žádné auto. Jenomže ve chvíli, kdy byla v druhé polovině přechodu, přiřítil se řidič felicie a narazil do ní. Náraz byl tak silníý, že poslal dívku do vzduchu. Je vlastně skoro k neuvěření, že se po tak silné ráně zvedla a byla schopná dobelhat na chodník.

Tam k ní po chvíli přišel řidič felicie, formálně se jí zeptal, jak se cítí, a když viděl, že nemá žádné zjevné zranění, přestal se o ni zajímat a odjel. „Dívka byla po střetu s vozidlem v šoku a v tomto stavu mu řekla, že žádné zranění nemá. Vzhledem k tomu, jak nehoda probíhala, ale bylo minimálně z morálního hlediska žádoucí, aby se o ni postaral lépe. Například tím, že jí zavolá sanitu, anebo s ní počká na rodiče. Namísto toho si domů odkulhala sama a na prohlídku k lékaři ji na traumatologickou ambulanci převezla až její matka. Lékař naštěstí u dívky shledal jenom lehčí zranění,“ řekla k případu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zdroj: Tiskový servis Policie ČR
Díky tipům od veřejnosti už policie řidiče našla. 

Špatně se zachovali úplně všichni

Řidiče, kterého policie díky svědectvím veřejnosti policie už našla, za ujetí od nehody se zraněním nečekají jen trestné body, pokuta a ztráta řidičáku. Může skončit i u soudu, který je oprávněn mu vyměřit až pětiletý pobyt za mřížemi. A zraněná dívka může požadovat vyplacení odškodného.

V tomto konkrétním případě se nezachoval špatně jen řidič felicie, ale vlastně úplně všichni. U nehody zastavil řidič dodávky, který s dívkou chvíli hovořil, ale už ji nezavolal sanitku a nechal ji odejít. Nikdo další střet vůbec neřešil.

Mladé dívce měl některý ze svědků okamžitě zavolat sanitku. Ačkoliv je s velkým štěstím jen lehce zraněná, v každém případě ji měl na místě prohlédnout doktor. Cestou domů mohla kdekoliv kolabovat. Například z důvodu vnitřního zranění. Pokud se tedy kdokoliv stane svědkem nehody s účastí chodce, je zavolání záchranné služby to první, co je potřeba udělat. Policii pak na místo pošle přímo operátorka záchranky.

Reklama

Diskuze

Daniel - 28.11.2021 17:42:17
Václav Bartl - 27.11.2021 23:07:50 Ano. Rozhlédla. Ale nešla dál. Snad dokonce i čekala na to auto. Stála tam dost dlouho. A dokonce těsně před autem se rozběhla snad aby to stihla či co. Kdyby se zastavila, nestalo by se to. Pusťte si to zvětšené a celé
AVATATAR - 27.11.2021 23:08:06
Řidič felicie? Neříkalo se tomu tenkrát jinak? Počkejte, já si vzpomenu...ehmm...nebyl to náhodou kočí? No jasně! Byl to kočí felicie! 4 koně, dřevěný kola...jo už se mi to vybavuje. Já dokonce jezdil i v 1CV! 2CV jsme neměli, bohatě nám stačilo jedno.

Cyklista nemá na přechodu přednost jako chodec. Z kola ale sesedat nemusí, tvrdí pražský úředník

Cyklista je z pohledu zákona brán jako řidič a na přechod by nikdy neměl najíždět z chodníku
06.11.2021 18:35
|
57
Reklama

Starostovi došla trpělivost s neukázněnými chodci. Zrušil jim přechody, aby neskákali pod auta

To ale není jediný krok. Starosta snížil ve městě rychlost, přidal parkovací místa a jednosměrky
27.09.2021 19:11
|
9

Záběry, ze kterých mrazí: Řidič srazil tři mladé ženy na přechodu, když jim jiný dával přednost

Chodkyně počkaly, až jim auto v levém pruhu zastaví a pustí je. S dalším ale už vůbec nepočítaly
18.09.2021 18:05
|
4

Retro: Ubohá Škoda 105/120 symbolizovala prohnilou totalitu. Dnes stojí majlant

Mnozí na ni nedali dopustit, jiní ji upřímně nenáviděli. Jenže skoro nic jiného prostě nebylo
20.07.2024 10:17
|
11

Retro: Nemilovaná Škoda 1203 se deset let vyvíjela a čtyřicet vyráběla. Dnes je z ní drahý veterán

Lehká dodávka chtěla být čímsi na způsob Volkswagenu Transporter. Kvalita byla ale mizerná
13.07.2024 09:25
|
4
Reklama

Retro: Před padesáti lety šla do výroby Tatra 613. Dojela na pověst i originální koncepci

Papalášská limuzína projížděla slepou uličkou, ze které nebylo návratu. Dnes má velkou cenu
06.07.2024 09:55
|
10

Retro: Kdyby se Škoda Favorit vyráběla s českým designem, šanci u Volkswagenu by nedostala

Vývoj nového auta s předním pohonem byl v 70. letech jedno velké zoufalství
29.06.2024 08:21
|
10
Reklama
Autosalon TV