Reklama
Řidičův chleba

Škodovky v souboji o největší kufr válcují konkurenci. Mezi kombíky se jim vyrovná málokdo

Podívejte se na přehled pěti kombíků s největším kufrem na českém trhu

Ford Focus Combi - 635 litrů

Zdroj: Tiskový servis Ford

Ford Focus patří mezi nejpraktičtější kombíky na českém trhu. Aktuálně se vyrábí už ve čtvrté generaci, která navíc koncem loňského roku prošla celkem výraznou modernizací. Kdo má o toto v Česku velmi oblíbené kombi zájem, měl by si pospíšit. Automobilka to sice ještě oficiálně nepotvrdila, ale výroba Fordu Focus v roce 2025 velmi pravděpodobně skončí. Buď zcela bez náhrady, nebo jeho místo v modelové paletě značky zaujme čistokrevný elektromobil. Což je v případě praktického kombíku s objemem zavazadlového prostoru 635 litrů škoda. 

Omlazený Focus je dostupný se třemi motorizacemi. Základ tvoří benzínový litrový tříválec EcoBoost o výkonu 92 kW. K mání je také posílená varianta tříválce se 114 kilowatty nebo naftový agregát 1.5 EcoBlue s výkonem 88 kW. Pro řidiče, kteří jezdí i mimo zpevněné komunikace, je k mání lehká terénní úprava nazvaná Active. Ta má vyšší světlou výšku a oplastovanou karoserii.

Škoda Octavia Combi - 640 litrů

Zdroj: Škoda Auto

Škoda Octavia Combi je v České republice jedním z nejpopulárnějších automobilů vůbec. Ve statistikách prodejů se dlouhodobě drží na předních příčkách. Řidiče láká na velmi prostorný interiér a obrovský kufr s objemem 640 litrů. Čtvrtá generace postavená na nové koncernové platformě MQB Evo je na trhu více než dva roky a aktuálně se nabízí se sedmi pohonnými jednotkami. K dispozici je i plug-in hybrid a motor spalující CNG. 

Mercedes-Benz Třídy E Combi - 640 litrů

Zdroj: Bart Běhal

Nikoliv Škoda, ale Mercedes-Benz býval králem mezi vozy kategorie kombi. Dokazuje to i aktuální generace třídy E, která už v základním uspořádání pojme impozantních 640 litrů nákladu. Protože jde o luxusní značku, může se řidič těšit na komfort vykoupený nutností připlácet za rozsáhlou výbavu. Nabídka motorů je u praktického Mercedesu opravdu široká, začíná na dvoulitrovém dieselu, končí pak na vozech z dílny AMG, které jsou v podstatě supersporty oděnými do rodinného kabátku. 

Pro srovnání, nové "Ěčko" má v porovnání s BMW řady 5 Touring větší zavazadlový prostor o 80 litrů. 

Volkswagen Passat Variant - 650 litrů

Zdroj: Bart Běhal

Oblíbený kombík Volkswagen Passat Variant prošel před dvěma lety lehkou modernizací. V České republice jde o druhé nejprodávanější a nejprostornější manažerské kombi po Škodě Superb (objem kufru 650 litrů). Passat nabízí rozmanitou nabídku motorizací. Řidiči mají na výběr z několika benzínových, naftových i elektrifikovaných agregátů, které spolupracují buď se 6stupňovým manuálem nebo 7stupňovou automatickou převodovkou DSG.

Škoda Superb Combi - 660 litrů

Zdroj: Škoda Auto

Vůbec největší kufr ze všech kombíků na českém trhu má mladoboleslavská Škoda Superb, která se pyšní objemem 660 litrů. Nejprodávanější manažerské kombi a zároveň vlajková loď automobilky Škoda měří na délku 4856 mm a na šířku 1864 mm. Prodává se v několika verzích a se spoustou pohonných agregátů. K mání je například sportovně laděná verze Sportline, terénní Scout, či plug-in hybridní verze iV. 

Aktuální Škoda Superb je na trhu už dlouho. V Mladé Boleslavi pracují na nové generaci, která by si měla pod kapotou zachovat konvenční spalovací motory.
Reklama
Autosalon TV