Reklama
Řidičův chleba

Čeští řidiči parkují kdekoliv. A když na správném místě, tak stejně špatně. Tady jsou příklady

Zákaz stání nevadí, žlutá čára není vidět a z vjezdu právě nikdo nevyjíždí. Tak proč neparkovat?

Parkuji kdekoliv

Zdroj: Jan Markovič - Autosalon.tv

Auto postavené na chodníku, na rohu ulice a ještě přes žluté čáry, které značí, že tady by se rozhodně tedy stát nemělo. I na takovou situaci narazíte v centru města při krátké procházce. Řidiče k tomu může vést celá řada důvodů, ale veskrze všechny by beztak městská policie vzala jen jako výmluvu. Takto tedy rozhodně ne!

Parkuji kdekoliv a blikám

Zdroj: Jan Markovič - Autosalon.tv

Chápeme náročnou práci řidičů dodávek zásilkových služeb. A určitě se i dá tolerovat, že zastavují tam, kde nemají, když už jen na moment vydávají zásilku. Riskují tím ostatně pokutu mnohokrát denně. Na tomto snímku ale vidíme vtipnou situaci, kdy řidič zásilkové služby zablokoval několik zaparkovaných aut, a jeho pak následně zablokovala další dodávka. Zásilková služba má spuštěná varovná světla, menší dodávka nikoliv. Nezbývá než doufat, že oba o sobě vědí a nešli každý do jiného domu.

Parkuji před vjezdem

Zdroj: Jan Markovič - Autosalon.tv

Je asi jasné, proč jsou před garážemi a vjezdy žluté čáry na zemi a řada jejich majitelů je navíc opatřuje značkami zákazu zastavení a vyhrožují odtažením. Tyto nálepky nemají žádnou právní váhu, jde spíš o zoufalý výkřik těch, kterým se už stalo, že chtěli vyjet a nějaký chytrák jim zastavil před vraty.

Já jsem zaparkoval, ale ostatní mají smůlu

Zdroj: Jan Markovič - Autosalon.tv

Není to přestupek, ale jistý nešvar to je. Zejména v městských čtvrtích, kde je velmi těžké najít místo k zaparkování. Řidiči na okraji vyznačených ploch někdy nepřemýšlí a zařazují se za auto před sebou nebo za sebou, místo toho, aby sledovali čáru. Výsledkem je mezera, klidně 1,5 metru nebo dva, kam se nevejde nikdo, snad kromě motorky. Přitom by stačilo naopak dojet až k čáře a tím naplno využít prostor. O několik metrů dál se možná díky tomu vytvoří další volné místo pro zaparkování jiného vozu.

Parkuji dobře

Zdroj: Jan Markovič - Autosalon.tv

A tady jsou řidiči, kteří zaparkovali naprosto správně. Využili prakticky maximum plochy a nepřekáží nikomu jinému. Štve vás i jiné chování řidičů při parkování třeba ve vašem městě? Svěřte se nám v diskusi.
Reklama
Autosalon TV