Reklama
Ojetiny

Vybíráme zábavné auto za nízkou cenu. Kabriolet si můžete dopřát i za pár desítek tisíc korun

Fiat 500 C patří k dostupným ojetinám, dá se ale narazit i na unikáty. Znáte Renault Wind?

Mini Cabrio

Zdroj: Tiskový servis Mini

Mini je v Česku velmi populární ojetina, v bazarech jich najdeme na tři stovky. V případě kabrioletů je samozřejmě výběr omezenější. Ceny začínají mírně nad 100 tisíci korunami, jde ale o nejstarší modely ze začátku tisíciletí, kterým bychom se vyhnuli. Za novější vozy je potřeba si připlatit, desetileté ojetiny neseženete pod 200 tisíc korun. Mini je na tom podle TÜV se spolehlivostí velmi dobře a platí to i u desetiletých ojetin. V reportu se umístilo na 18. místě a patří tak v hodnocení k nadprůměrným vozům.

Vybrali jsme: Mini Cooper Cabrio 1.6 (2011), najeto: 177 000 km, cena: 235 000 Kč

Renault Wind

Zdroj: Tiskový servis Renault

Renault Wind je velmi vzácný vůz, který se mezi ojetinami vyskytuje jen v množství, které by šlo napočítat na prstech jedné ruky nešikovného truhláře. Proto je potřeba zvážit každý model jednotlivě a možná raději zapátrat v soukromé inzerci než v autobazarech. Renault Wind je opravdu tak zvláštní, že ho jen těžko budeme hledat v nějakých žebříčcích. Sdílí ale techniku s Renaultem Twingo, což podle TÜV není právě ideální. Desetiletý model má totiž podprůměrnou spolehlivost. Umístil se mezi ojetinami na 94. místě, tedy téměř na chvostu.

Vybrali jsme: Renault Wind 1.2 TCe (2011), najeto 93 000 km, cena: 139 900 Kč

Smart fortwo cabrio

Zdroj: Tiskový servis Daimler/Smart

Smart patří mezi nejdostupnější ojetiny na českém trhu, téměř dvacetileté modely se dají koupit za pár desítek tisíc korun a to včetně kabrioletů. V nabídce jsou i takové lahůdky jako varianty upravené Brabusem (samozřejmě nejde o výkon jako spíš o styl). Smarty se vzhledem k městskému využití chlubí nízkými nájezdy. Se 14 procenty závad je na tom Smart fortwo podle TÜV reportu průměrně dobře. Umístil se mezi ojetinami na 57. místě.

Vybrali jsme: Smart fortwo cabrio 1.0 (2013), najeto: 75 000 km, cena: 199 900 Kč

Peugeot 207 CC

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Nabídka Peugeotů 207 je na českém trhu s ojetinami obrovská, počítá se na stovky, přičemž otevřených verzí CC je několik desítek. Podobně jako Fiat 500 C i Peugeot 207 CC patří mezi auta, která by se měla líbit hlavně ženám. Jde o dostupné vozy díky nízké ceně, je ale potřeba si dát pozor na složitý mechanismus skládací střechy. Pokud začne mít problémy, jsou opravy drahé. Peugeot 207 nepatří k právě spolehlivým vozům. Vyplývá to z TÜV reportu, který ho řadí až na 102. místo žebříčku. Téměř každý třetí vůz se potýká se závadami, a to patří model 207 k těm s nižším počtem průměrných najetých kilometrů.

Vybrali jsme: Peugeot 207 CC 1.6 (2011), najeto: 142 000 km, cena: 149 900 Kč

Suzuki Swift Sport

Zdroj: Tiskový servis Suzuki

Malých kabrioletů není mnoho, a tak jsme jako konkurenta pro Fiat 500 C přizvali ještě auto, které může řidiče potěšit svými jízdními vlastnostmi. Ostrá verze oblíbeného hatchbacku Suzuki Swift zaujme přímým řízením, dobrým podvozkem a zábavným jízdním projevem. Můžete narazit na auta s nízkým nájezdem ve velmi zachovalém stavu. Suzuki je na tom navíc se spolehlivostí nadprůměrně dobře, umístilo se v TÜV reportu na 38. místě. Podle dat se s problémy potýká 17,7 procent prověřovaných kusů.

Vybrali jsme: Suzuki Swift Sport 1.6 (2012), najeto 145 000 km, cena: 195 000 Kč
Reklama
Autosalon TV